OBVESTILO o uporabi kvalificiranih digitalnih potrdil AJPES


Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11746
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke
Kontakt:

OBVESTILO o uporabi kvalificiranih digitalnih potrdil AJPES

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 28 Feb 2009, 21:17

Glede uporabe digitalnga podisa in obvestila o uporabi AJPES-u me zanima, ker imam digitalni podpis na s.p, koga vpišemo v rubriko Podatki o KVALIFICIRANIH DIGITALNIH POTRDILIH:
- ime in priimek odgovornih oseb*,
- (serjiska številka mi je jasna), in
- ime overitelja

Že v gornjem delu, v poratkih o zavezancu bi dal kot kontaktno osebo sebe (računovodja, noslilec s.p., ki računovodi za drugega podjetnika), sporaj kot odgovorno podjetnika, ime overiteja pa moje ime in priimek.

Malce me moti, ker ni tako kot pri pooblastilih za DURS omenjenega servisa... in dejstvo, da je digitalno potrdilo na s.p. in ne na mene, kot fizično osebo ...

Obvestilo

kot da smo podpisniki mi....
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11746
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 05 Mar 2009, 14:27

Dileme ni več. Šel bom na digitalni podpis za vse stranke. :lol:
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

kaizen
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 30
Pridružen: 04 Feb 2009, 10:42

Odgovor Napisal/-a kaizen » 05 Mar 2009, 15:42

Za ime overitelja se vnese SIGOV, HALCOM ipd.. Torej tisti, ki je izdal certifikat.

Predstavljam si, da bi se moralo izdelati to obvestilo za vsako stranko, ki se ji vodi. Podatki o subjektu je stranka, serijska št. pa št. vašega certifikata.

Kar jaz ne razumem je kako lahko rač. servis odda podatke za drugo podjetje preko edavkov? Tam se podatki ne vnašajo ampak se preberejo iz certifikata.

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11746
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 05 Mar 2009, 16:14

Ne govorim o e-davkih, pač pa o pošiljanju bilanc na AJPES.

Še nekaj me "muči" - v povezavi z mojo začeto temo; v kolikor izpolnimo vse rubrike, tudi o odgovorni osebi, je torej tudi podpisnik dokumenta računovodski servis, oziroma oseba, ki pošlje poročilo, kot se mi "sanja", tudi tega sporočila ne podpiše stranka!?

PS.: Saj bi ponovno klical zelo prijazno referentko v postojni, a me je že kar malo ram :oops: .
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

fidata
Novinec
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 24 Nov 2008, 10:07
Kraj: Koper
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a fidata » 06 Mar 2009, 08:25

Ja, tudi jaz razumem to tako, da smo podpisniki mi (rač servis). Jaz bom dal vsem strankam prej podpisati stiskana poročila, in jih šele potem elektronsko podpisal....
LP
Jure

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11746
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 06 Mar 2009, 09:44

To vsekakor. Sicer me je o tem referentka na AJPES opozarjala. Obvestilo AJPES-u sem si predstavljal tudi kot poblastilo stranke. Jaz imam za vse stranke že pripaljena obvestila, preveril sem tudi svoj digitalni podpis, da sem se 100 % prepričal. Prihranilo pa mi je kar nekaj letanja okrog strank (poslujem namreč "na terenu" in brez urnika :spomezik: ). Načeloma pa o rezultatu z vsakim podebatiram in bom dal tudi podpisati bilance.
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

kaizen
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 30
Pridružen: 04 Feb 2009, 10:42

Odgovor Napisal/-a kaizen » 06 Mar 2009, 16:02

Še nekaj me "muči" - v povezavi z mojo začeto temo; v kolikor izpolnimo vse rubrike, tudi o odgovorni osebi, je torej tudi podpisnik dokumenta računovodski servis, oziroma oseba, ki pošlje poročilo, kot se mi "sanja", tudi tega sporočila ne podpiše stranka!?


Kakor so meni povedali na AJPESu je podpisnik dokumenta odgovorna oseba poslovnega subjekta - vaša stranka.
Vi se vnesete samo v tabelo: ime priimek, serijska št. in overitelj vašega certifikata.

fidata
Novinec
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 24 Nov 2008, 10:07
Kraj: Koper
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a fidata » 06 Mar 2009, 16:11

Seveda mora pooblastilo podpisati odgovorna oseba podjetja (stranke), saj ona pooblašča računovodski servis. Ko je to pooblastilo oddano, pa računovodja elektronsko podpiše oddana poročila.
LP
Jure

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11746
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 06 Mar 2009, 16:38

V rubriki "odgovorna oseba" izpolnimo ime in priimek, ki je odgovorna za podpisovanje in to je imetnik digitalnega podpisa. V tem kontekstu ta dokument tudi podpiše. Tu ne gre za pooblastilo, pač pa obvestilo. Obvešča pa računovodski servis.

Strankam bom pred oddajo dal v pregled (in v pospis) računovodkse izkaze v papirni obliki.
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11746
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 19 Mar 2009, 18:07

Meni s je "zgodila" obrnjena situacija; marjeta vam je poslala, mislim da včeraj navodila, da podjetnik obvesti, kdo ga bo podpisaval. Jaz sem pa v njihovem imenu opravil to. Z AJPES-a mi je že poslala prek mail-a sporočilo o aktiviranju.

Drgo leto bom pač delal obratno. :spomezik:
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

YUNNA
Novinec
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 09 Jan 2009, 12:13

Odgovor Napisal/-a YUNNA » 25 Mar 2009, 12:58

Mene pa malo moti, da se vpiše pod odgovorno osebo nosilec digitalnega potrdila in je ta tudi odgovoren za podatke.

Odgovori