elektronska oddaja M4


Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
Miško123
Nov član
Nov član
Prispevkov: 25
Pridružen: 28 Nov 2008, 19:26

elektronska oddaja M4

Odgovor Napisal/-a Miško123 » 16 Mar 2009, 16:56

Pozdravljeni

Zanima me, če je že kdo oddal obrazec M4 in če je to opravil brez težav. Meni vse normalno dela dokler ne pridem do podpisa.Ko pritisnem na podpis mi potem napiše:prosimo počakajte, da se naloži komponenta za podpis.Kako dolgo traja to, da se naloži komponenta za podpis, saj sem čakala 1o min. pa še vedno ni bilo nič.Ali še moram narediti kaj drugega ali pa imajo še na zpizu napako.Prosim za pomoč.

Lp
Darja

MG
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 2241
Pridružen: 12 Jul 2005, 12:45
Kraj: Koper

Odgovor Napisal/-a MG » 17 Mar 2009, 08:29

Mogoče imate na svojem računalniku bokirana pop-up okna. Če je tako se vam tik pod naslovno vrstico pojavi napis če želite začano doviliti pojav pop-up oken. V tem primeru potrdite ( začasno dovilite ) in nadaljujete kot piše na ekranu.

Miško123
Nov član
Nov član
Prispevkov: 25
Pridružen: 28 Nov 2008, 19:26

Odgovor Napisal/-a Miško123 » 17 Mar 2009, 18:47

Pozdravljeni,

ni težava v pop-up oknih ampak v tem, da moraš imeti za zpiz naložen java program, kar so mi danes povedali na zpizu.Potem ti napiše komponenta je pripravljena za podpis trenutnega paketa obrazcev,potem podpišeš in napišeš svoje geslo od digitalnega potrdila in čakaš nekaj časa pa napiše :prišlo je do nepričakovane sistemske napake.Poskusila sem večkrat vendar vedno isto opozorilo. Mislim da imajo oni neko napako na sistemu. Bom jutri spet poskusila, drugače pa bom znova poklicala na zpiz da mi povejo kaj se dogaja.

Lp
Darja

magdalena
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 273
Pridružen: 27 Feb 2004, 13:12
Kraj: Slovenia

Odgovor Napisal/-a magdalena » 24 Mar 2009, 11:35

A je že kdo rešil problem glede digitalnega podpisa obrazca M4? Meni se namreč tudi izpisuje, da se komponenta za izpis nalaga.
lp

Magda

magdalena
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 273
Pridružen: 27 Feb 2004, 13:12
Kraj: Slovenia

Odgovor Napisal/-a magdalena » 24 Mar 2009, 12:01

Rešila. Naložila Java program. Potem je šlo OK.
lp

Magda

Miško123
Nov član
Nov član
Prispevkov: 25
Pridružen: 28 Nov 2008, 19:26

Odgovor Napisal/-a Miško123 » 25 Mar 2009, 13:34

Pozdravljeni
Ja tudi jaz sem mela ta problem zato sem že v zgoraj omenjenem besedilu napisala, da je potrebno naložiti java program.Samo mislim pa da bi lahko ZPIZ tudi napisal na tistem obvestilu, ko je poslal tisto kodo, da sem mora dol iz interneta naložiti java program, da sistem deluje in bi s tem marskikomu prihranil malo živcev.

Lp Darja

Odgovori