Izterjava za delavca

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
MOJCAPR
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 62
Pridružen: 22 Jun 2006, 09:45

Izterjava za delavca

Odgovor Napisal/-a MOJCAPR » 24 Sep 2009, 12:33

Pozdravljeni, zanima me kako naj plačam izterjavo na plačo delavca, če ima že ta 1/3 plače obremenjene z 2 kreditoma?
Lep pozdrav,
Mojca

Naty73
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 2483
Pridružen: 19 Maj 2005, 13:53
Kraj: Ljubljana okolica

Re: Izterjava za delavca

Odgovor Napisal/-a Naty73 » 24 Sep 2009, 13:09

Če mu že trgate do minimalne plače, potem mu izterjave ne morete narediti. Jaz sem imela tak primer, izterjava s strani davčne, in sem na davčno poslala dopis, da trenutno zaradi tega, ker delavec prejema le minimalno plačo, ne moremo izvršiti izterjave, ko bo prejel kaj več, bomo izvršili sklep (tako mi je tudi svetovala na davčni). Potem pač čakate.... če ni, še država ne more vzeti.

P.S.: z izvršbami lahko greste do minimalne plače.
Naty

Če imava jabolki in si ju izmenjava, imava še vedno vsak eno jabolko. Če pa si izmenjava ideji, ima vsak po dve. (George Bernard Shaw)

štajerka
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 373
Pridružen: 20 Feb 2006, 09:54
Kraj: Maribor

Re: Izterjava za delavca

Odgovor Napisal/-a štajerka » 29 Sep 2009, 12:20

Davčna in sodna izterjava - obe imata prednost pred izplačili kredita. Žal.

bojakt
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 105
Pridružen: 26 Jul 2006, 14:41

Re: Izterjava za delavca

Odgovor Napisal/-a bojakt » 22 Jan 2010, 11:38

sicer je tema stara, vendar me zanima, ali lahko izvršba seže tudi po prihrankih, ki jih imaš kot zasebnik na vezani vlogi. Imam nekaj prihrankov v nogavici, vendar danes, ko ti kar tako pošiljajo izvršbe, pa si dolžnik ali ne, dokler, da dokažeš svoj prav, ti že oskubijo bančni račun, pa se prihrankov ne upam dati na vezano vlogo. Sploh nisem nekdo, ki ne plačuje, vendar so me v enem letu pomotoma dvakrat rubili (komunalne storitve-policija) in sem čakal skoraj tri mesece na svoj denar nazaj.
Bi nesel v Avstrijo, pa je bilo treba še tiste račune prijavit.
Ali mi lahko kdo svetuje?

tisdno
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 647
Pridružen: 11 Avg 2003, 21:34
Kraj: Ljubljana

Re: Izterjava za delavca

Odgovor Napisal/-a tisdno » 29 Jan 2010, 13:01

...............sicer je tema stara, vendar me zanima, ali lahko izvršba seže tudi po prihrankih, ki jih imaš kot zasebnik na vezani vlogi?!


Lahko se seže tudi po teh prihrankih. 100 %, tako da naj ostanejo kar lepo v "štumfu".

Odgovori