PORAČUN PLAČE IN ODDAJA REK OBRAZCA-NUJNO

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
Rakicaaa
Nov član
Nov član
Prispevkov: 10
Pridružen: 17 Dec 2009, 10:40

PORAČUN PLAČE IN ODDAJA REK OBRAZCA-NUJNO

Odgovor Napisal/-a Rakicaaa » 02 Jul 2010, 19:50

Pozdravljeni,

Narediti moram poračun plače za dve leti nazaj. Zanima me če mi mogoče lahko zna kdo pojasniti kako gre v tem primeru pri oddaji Rek obrazca in poročanja izplačanega dohodka. Logično mi je da bo šel dohodek v dohodnino za leto 2010. Ne vem pa kako oddati Rek obrazec, ali obstaja kakšna določena šifra izplačila, grem v tem primeru za povprečenje dohodka..,Ali je potrebno obračuna ločiti? Potemtakem bo potreben tudi popravek M4 Obrazcev za leti 2008 in 2009?

Če mi zna kdo odgovoriti bi bila zelo hvaležna za pomoč.

Lep pozdrav

natasao
Novinec
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 23 Jun 2010, 11:04

Re: PORAČUN PLAČE IN ODDAJA REK OBRAZCA-NUJNO

Odgovor Napisal/-a natasao » 06 Avg 2010, 09:17

Pozdravljena,
Tudi jaz sem imela tak primer, kjer sem morala popravljati za zaposleno v letu 2009.Naprej boš morala popraviti v plačah- verjetno imate plače v programu, kjer je možen popravek plač. Jaz sem popravila plče in sicer tako, da sem plače za vse zaposlene za tisti mesec, ki je bil napačen , stornirala in ponovno shranila pod pravimi podatki. To sem morala narediti zato, ker sem morala na DURS poslati popravljeno datoteko za vse zaposlene- tam je potrebno za tisti mesec, kjer je obračun napačen, poleg zbirnika poslati tudi vso analitiko.Za napačen mesec sem stornirala in ga kot popravek zopet poslala na DURS, kjer je potrebno tudi označiti, na kateri dokument se navezuje.Potem je tu AJPES, kjer je potrebno popraviti podatke ISPAP. Tu sem zopet stornirala napačen paket in iz plač poslala pravilnega. Ajpes obrazcov nisem potrebovala popravljati, ker so zgolj infornativni.Za M4 obrazec pa se popravi podatke, ko ti pošljejo popravke M4 obrazcev in oddaš pravilne podatke.Na koncu moraš na DURS poslati zahtevek za vračilo /doplačilo prispevkov oz. ti jih poračunajo.
Upam ,da sem ti lahko kaj pomagala.Srečno! :lol:

bk123
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 30
Pridružen: 13 Feb 2009, 19:58

Re: PORAČUN PLAČE IN ODDAJA REK OBRAZCA-NUJNO

Odgovor Napisal/-a bk123 » 07 Dec 2010, 20:34

Tudi mene zanima poračun plač za nazaj. Najbrž je potrebno opraviti tudi novo letno odmero dohodnine, ker gre za pretekla leta?

Hvala.

natasao
Novinec
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 23 Jun 2010, 11:04

Re: PORAČUN PLAČE IN ODDAJA REK OBRAZCA-NUJNO

Odgovor Napisal/-a natasao » 09 Dec 2010, 08:26

Pozdravljena,

Tako je, potrebo je tudi oddati dohodnino, ko bodo na e davkih zopet odprti kontrolni podatki- odprti bodo do konca leta- pazite, pri kontrolnih podatkih je potrebno oddati dohodnino za vse zaposlene, kjub temu, da imate popravek samo pri enem delavcu.

Srečno :)

bk123
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 30
Pridružen: 13 Feb 2009, 19:58

Re: PORAČUN PLAČE IN ODDAJA REK OBRAZCA-NUJNO

Odgovor Napisal/-a bk123 » 09 Dec 2010, 09:15

Hvala za odgovor. DURS-u ste priložili tudi pojasnilo popravka?

natasao
Novinec
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 23 Jun 2010, 11:04

Re: PORAČUN PLAČE IN ODDAJA REK OBRAZCA-NUJNO

Odgovor Napisal/-a natasao » 13 Dec 2010, 10:27

Tako je- v priponko. :)

Odgovori