višina dnevnice in kilometrin???????????

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
franca1
Nov član
Nov član
Prispevkov: 27
Pridružen: 09 Avg 2010, 12:23

višina dnevnice in kilometrin???????????

Odgovor Napisal/-a franca1 » 10 Avg 2010, 07:38

Pozdravljeni!
Sem čisto novopečena v računuvodstvu v društvu. Prosim vas, če mi lahko napišete koliko znaša višina dnevnic ( cela, polovična..) ter koliko znaša višina zneska po prevoženem kilometru za izplačilo kilometrin.
Prosim, če mi kdo lahko pošlje link, da bom višino le teh lahko redno spremljala.
Gledala pa sem tudi, da je izplačilo dnevnic in kilometrin zelo "škakljivo". Naprimer pri nas so do sedaj izplačevali dnevnice in kilometrine ljudem, ki imajo z nami sklenjeno podjemno pogodbo in so zaposleni preko te pogodbe v planinski koči. Glede na to, da se v koči opravlja seveda pridobitna dejavnost ( gostinstvo ) me zanima ali moram potem za te ljudi izpolniti tudi REK-2 obrazec.
Če to drži mi prosim povejte ali je dovolj, da to naredimo 1x na mesec za izplačila v tem mesecu ali za vsak teden posebej.
Hvala za odgovor!


franca1
Nov član
Nov član
Prispevkov: 27
Pridružen: 09 Avg 2010, 12:23

Re: višina dnevnice in kilometrin???????????

Odgovor Napisal/-a franca1 » 11 Avg 2010, 11:24

Ja to se pravi, da se ravnam po dodatkih, ki so do določeni do višine uredbe. Slišala pa sem, da je pomembno tudi to kdo je ustanovitelj društva. Če je ustanovitelj društva neka občina se pravi javna ustanova potem imamo drugo višino dnevnic in ostalega, če pa je ustanovitelj neka fizična oseba potem pa se ravnamo po tem kar ste mi poslali. Povejte mi, če razmišljam prav.

lp!

Nina
Administratorka
Administratorka
Prispevkov: 2139
Pridružen: 27 Nov 2002, 19:16
Kraj: Kranj
Kontakt:

Re: višina dnevnice in kilometrin???????????

Odgovor Napisal/-a Nina » 11 Avg 2010, 13:47

Žal vam sama na to ne morem odgovoriti, morda vam bo pojasnil kdo drug. Lahko pa vam nanizam še nekaj povezav za nadaljnje branje ...

http://bazaznanja.racunovodja.com/Obdav ... _dejavnost
http://bazaznanja.racunovodja.com/Dru%C5%A1tva

Na obeh povezavah boste našli še dodatne povezave ...

Odgovori