delna plačila v E-davkih

Teme, ki jih ne morete uvrstiti drugam

Moderator: Mirko Zbačnik

bojakt
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 105
Pridružen: 26 Jul 2006, 14:41

delna plačila v E-davkih

Odgovor Napisal/-a bojakt » 05 Jul 2010, 13:45

ali mi lahko kdo razloži, kako poknjižite plačila prispevkov v Edavkih.Ker pač ne gre sproti, včasih en prispevek plačamo na več obrokov. Ali je potrebno vsakokrat poknjižiti samo plačani znesek, ali je treba plačila sproti seštevati? Ali je možno kje videti preglednico poknjiženih prispevkov, za kontrolo, če si kaj pozabil poknjižiti, ali moraš vedno odpirati vse posamezne Irek-e?
Lepo prosim za pojasnilo!
Lp

snupi
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 173
Pridružen: 19 Jan 2010, 12:57

Re: delna plačila v E-davkih

Odgovor Napisal/-a snupi » 05 Jul 2010, 13:59

Ja kliki na e davkih vpogledi in se ti odpre e kartica tam imaš vsa plačila in obveznosti.

bojakt
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 105
Pridružen: 26 Jul 2006, 14:41

Re: delna plačila v E-davkih

Odgovor Napisal/-a bojakt » 05 Jul 2010, 14:16

to je že res, vendar še vedno ne vidiš, če je plačilo poknjiženo na posamezen Irek (tu se črpajo podatki, kadar zaposleni preverja podatke, ali mu delodajalec plačuje prispevke). Če na Irek-u plačilo ni poknjiženo, dobi zaposleni napačen podatek in se začne huda ura.
lp

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11756
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke, Postojna
Kontakt:

Re: delna plačila v E-davkih

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 05 Jul 2010, 14:32

A ne poročate o plačanih prispevkih? Torej, izpolnite še i-REK obrazce za posamezne delavce!
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

bojakt
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 105
Pridružen: 26 Jul 2006, 14:41

Re: delna plačila v E-davkih

Odgovor Napisal/-a bojakt » 05 Jul 2010, 15:07

seveda poročamo. vendar malo bolj zakomplicirano. Na primer januarske prispevke smo plačali v več obrokih -en del je bil pobot z ddv, en del davčna izvršba, en del plačilo trr. Ker imamo 12 zaposlenih in moraš plačila deliti tako, da vedno pokriješ del prispevkov vsakemu delavcu, se kar hitro zgodi, da kaj spregledaš. Smo doo, tako je deset različnih prispevkov krat 12 zaposlenih krat trikrat plačilo in to znaša 360 knjižb za en mesec, da pokrijem celotni Rek. (mogoče jaz kompliciram, ali se da enostavnejše-seveda če imaš denar in plačaš v roku, je najenostavneje).
Prepričan sem, da veliko podjetij plačuje na takšen način. Mogoče ima kdo boljšo varianto in se mu ni treba cele dneve ubati s knjižbami na edavkih? Prosim za rešitev, poletje je pa bi rad šel tudi malo na morje.
lep pozdrav!

vztrajnost
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 86
Pridružen: 03 Maj 2010, 20:29

Re: delna plačila v E-davkih

Odgovor Napisal/-a vztrajnost » 05 Jul 2010, 19:10

Zelo natančno poznam vaš problem - imamo zavezanca s 39 zaposlenimi, pokrivanje prispevkov isto (malo pobot z ddv, v prejšnjem mesecu izvršba...). Deliti prispevke enakomerno po vseh zaposlenih je katastrofa!!! Ampak žal drugače ne gre, naš program za plače ni podprt, da lahko rečeš, danes sem plačal 1oooeur tega prispevka in 500 onega, torej delam vse ročno.
Za nameček, ker pa v edavkih ni nobene hitre evidence glede plačanih zneskov na irekih, sem se pri enem od delavcev zmotla za o,o4eur pri vnašanju zneskov in je dobil odgovor, da nima plačanih prispevkov. Ker pač pri tolikšnem številu zaposlenih in včasih imam na mesec tudi do tri ali štiri delna plačila, nisem preverjala ali sem vse zneske dokončno vnesla.
Po eni strani je pravilno, da ima delavec vpogled v to, sam davčna o pobotu ddv pošlje obvestilo tudi do 20 dni po pobotu, včasih je pobotano tudi samo 80eur - kakšen smisel je takšen znesek delit na 39 zaposlenih?
Na s.p. imajo pa prispevke združene , samo konte 2030, 2031 in 2032, po izvršbi je pa pokrit samo 1% dolga...

bojakt
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 105
Pridružen: 26 Jul 2006, 14:41

Re: delna plačila v E-davkih

Odgovor Napisal/-a bojakt » 06 Jul 2010, 07:33

sem že mislil, da gre samo nam tako, da bveznosti plačujemo na obroke. Mnenja sem, da bi se v Edavkih lahko malo bolj potrudili s programi, tako da bi program sam razdelil plačila po individualnih rek-ih. Če npr. plačaš 1000 eur Zpiz, bi program sam razdelil znesek na posamezne obrazce. To plačevanje (knjiženje plačil na edavkih)je kot neka kazenska tlaka.Ne vem, zakaj še davčna vodi posebej saldakonte? Mogoče pa pričakujejo, da bodo podjetja v izogib takšnemu delu, bolj redno plačevala prispevke.

vztrajnost
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 86
Pridružen: 03 Maj 2010, 20:29

Re: delna plačila v E-davkih

Odgovor Napisal/-a vztrajnost » 08 Jul 2010, 22:38

Sem jim poslala predlog, da nam naj vsaj toliko olajšajo, da nam dajo neko ikono, da ko so vsi prispevki nekega meseca plačani, nekaj zasveti, pa nisem dobila niti odgovora...

jana07
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 75
Pridružen: 28 Sep 2004, 11:57
Kraj: Slovenia

Re: delna plačila v E-davkih

Odgovor Napisal/-a jana07 » 18 Avg 2010, 12:51

Ali mi lahko prosim kdo napiše, kako naj potem popravim REK-1. Za mesec maj smo imeli plačilo s kompenzacijo davka od dobička pravnih oseb, razliko pa smo nakazali.
Ob izplačilu neto plač smo oddali REK-1, nismo pa plačali nič prispevkov in dohodnine.Ob plačilu
prispevkov in davkov sem originalni obrazec popravila.Izbrala sem delno plačilo, vnesla plačila s
transakcijskega računa in obrazec oddala.
Nato sem isto hotela narediti še za kompenzacijo, ki je imela drug datum kot plačila, za
nekaj delavcev sem vnesla plačilo samo za ZPIZ prispevke, ker je bil kompenziran samo
ta prispevek. V obrazec sem lahko normalno vnašala podatke, ko pa sem hotela oddati,
mi napiše, da je original že popravljen oz. storniran z dokumentom (vnešena plačila s trr).
Obrazca ne morem oddati, niti, če vpišem št. delnega plačila 2 ali 3.

Lepo prosim za pomoč
jana07

bojakt
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 105
Pridružen: 26 Jul 2006, 14:41

Re: delna plačila v E-davkih

Odgovor Napisal/-a bojakt » 04 Okt 2010, 13:45

čeprav že nekaj časa meljemo to temo, meni nekaj še vedno ni jasno:
ko delam popravek za delno plačilo, tam piše kumulativa 1 ali 2 .....Ko delno plačujem neki prispevek, in ko odprem obrazec,se pojavijo zneski prejšnjega plačila. Če sklepam, da na vrhu piše kumulativa, pomeni, da nova plačila prištejem k tistim, ki se že bila plačana. Po nekih navodilih pa bi moral oddajati popravke tako, da vedno vpišeš samo plačani znesek. Ker sem s knjiženjem teh plačil v zaostanku (ker imam hud odpor), prosim za napotke.
Lep pozdrav!

vztrajnost
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 86
Pridružen: 03 Maj 2010, 20:29

Re: delna plačila v E-davkih

Odgovor Napisal/-a vztrajnost » 04 Okt 2010, 19:45

Pozdravljeni!
Kumulativo in datum plačila prisp/davkov vedno ročno popraviš. Ko greš nato na izvirni dokument, imaš toliko "dokument je bil popravljen z..." (nekaj takega napiše) kolikor imate delnih plačil. In ko oddate zadnje plačilo, lahko grete na pregled Irekov in če greste na vsakega posameznika, vidite ali so obračunani zneski enaki plačanim.
Nekje v navodilih je naveden rok, do kdaj morate zaključiti zadeve iz preteklih let - bodite pozorni saj bodo kmalu prazniki, bilance in polovica poslovnega leta 2011 mimo... :)))

bojakt
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 105
Pridružen: 26 Jul 2006, 14:41

Re: delna plačila v E-davkih

Odgovor Napisal/-a bojakt » 05 Okt 2010, 07:38

se zahvaljujem za odgovor. A mislite, da bi imeli kaj proti, če ne bi poknjižil vsako delno plačilo, ampak samo takrat, ko je vse plačano.
lp

Odgovori