Nakup v EU in DDV

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
čižek
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 80
Pridružen: 02 Jun 2005, 09:49

Nakup v EU in DDV

Odgovor Napisal/-a čižek » 27 Jul 2010, 11:54

Pozdravljeni.
Zavezanec z ID kupi v Avstriji blago in mu na računu zaračunajo njihov davek, kljub predložitvi registracije za DDV. Ali mora naš zavezanec narediti samoobdavčitev na neto znesek avstrijskega računa in od avstrijskega davčnega urada zahtevati vračilo pri njih plačanega davka?
Hvala za pomoč.
čižek

Naty73
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 2483
Pridružen: 19 Maj 2005, 13:53
Kraj: Ljubljana okolica

Re: Nakup v EU in DDV

Odgovor Napisal/-a Naty73 » 27 Jul 2010, 11:55

Da, samooobdavčitev na neto znesek, avstrijskega davka ne smete dati med stroške.
Naty

Če imava jabolki in si ju izmenjava, imava še vedno vsak eno jabolko. Če pa si izmenjava ideji, ima vsak po dve. (George Bernard Shaw)

bojakt
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 105
Pridružen: 26 Jul 2006, 14:41

Re: Nakup v EU in DDV

Odgovor Napisal/-a bojakt » 01 Dec 2010, 07:58

če lahko kar nadaljujem to temo; kaj pa v primeru, da slovenski davčni zavezanec kupljen material tudi porabi v drugi državi EU. Avstrijski prodajalec ddv ni obračunal in je napisal -oproščen promet znotraj EU. Material ni zapustil Avstrije.
Malo sem zmeden glede tega. Imam tudi primer, da je material kupil podizvajalec, ki za slovenskega davčnega zavezanca opravlja grabeno storitev v Avstriji. Material je kupil ravno tako brez ddv in ga vgradil v Avstriji.

boc
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 59
Pridružen: 31 Maj 2005, 22:42

Re: Nakup v EU in DDV

Odgovor Napisal/-a boc » 01 Dec 2010, 22:10

najbolje, da material pripeljete v Slovenijo in nato na gradbišče v Avstrijo. Tako bo vsem zadoščeno.

orljek
Računovodski mojster
Računovodski mojster
Prispevkov: 842
Pridružen: 31 Avg 2009, 10:00

Re: Nakup v EU in DDV

Odgovor Napisal/-a orljek » 02 Dec 2010, 10:38

boc napisal/-a:najbolje, da material pripeljete v Slovenijo in nato na gradbišče v Avstrijo. Tako bo vsem zadoščeno.
To pa najbrž ni poceni?
Papirji? lp

bojakt
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 105
Pridružen: 26 Jul 2006, 14:41

Re: Nakup v EU in DDV

Odgovor Napisal/-a bojakt » 02 Dec 2010, 10:45

seveda mi takšna varianta ni všeč. Še vedno nisem razčistil, kako ravnati. Vsak pametni nasvet mi bo dobrodošel.
lp

Odgovori