Izterjava


Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
seja1
Novinec
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 15 Feb 2010, 21:10

Izterjava

Odgovor Napisal/-a seja1 » 26 Nov 2010, 14:05

Pozdravljeni,

zanima me, katero dokumentacijo je potrebno priložiti kadar gre za izterjavo?

Prosim za pomoč. Že vnaprej hvala in lp.

mincek
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 604
Pridružen: 01 Jun 2004, 13:42
Kraj: Slovenia

Re: Izterjava

Odgovor Napisal/-a mincek » 26 Nov 2010, 15:42

Odvisno na kak način bi izterjevali. Za e-izvršbo ne predložite nobene dokumentacije, samo sklicujete se nanjo.
Nasplošno pa potrebujete: podpisano dobavnico ali drug dokument, ki izkazuje izdajo blaga, račun, naročilnico kupca, pogodbo, IOP obrazec, potrdilo pošte o pošiljanju opomina, knjigovodski izpis odprtih postavk, itd.ipd. Z verodostojno dokumentacijo morate pač dokazati, da vam kupec dolguje.
Mincek

VaniLia
Novinec
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 16 Avg 2009, 13:08

Re: Izterjava

Odgovor Napisal/-a VaniLia » 30 Nov 2010, 11:42

Pred dvemi tedni sem vložila e-izterjavo zaradi neplačenega računa drugega s.p., sodišče je izdalo sklep, da mora dolžnik znesek poravnati v 8 dneh. Kolikor vem, se dolžnik sodišču ni pritožil na sklep, ali bi bila o tem jaz obveščena, če bi se pritožil? Kaj zdaj če dolžnik meni še vedno ne plača, kar mislim da mi ne bo??? Kam se naj obrnem sedaj?

:?:

snupi
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 173
Pridružen: 19 Jan 2010, 12:57

Re: Izterjava

Odgovor Napisal/-a snupi » 01 Dec 2010, 10:28

Če je izvršba že pravnomočna potem jo pošljejo na banke kjre ima odprte računa, seveda če niblokiran boste denar kar hitro dobili. Sicer pa preverite če je mogoče blokiran.

Če bi se pritožil bi pa vi bili seveda obveščeni.

uni
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 1762
Pridružen: 12 Mar 2004, 20:29

Re: Izterjava

Odgovor Napisal/-a uni » 01 Dec 2010, 12:05

Vanila,
nisem še vlagala e-izvršbe,zgleda pa ,da jo bom morala.Mi lahko poveste, kakšen je postopek-v celoti? In koliko to stane.oz za kakšen znesek se sploh izplača,glede na stroške izterjave?

Hvala in lp

bojča
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 492
Pridružen: 08 Apr 2008, 14:14
Kraj: Maribor

Re: Izterjava

Odgovor Napisal/-a bojča » 01 Dec 2010, 13:18

Tudi jaz bi rada vedela kakšni so stroški, ker bi tudi oddala izterjavo pa sem že gledala in nikjer ne najdem kolikšni so stroški.
Lp

mincek
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 604
Pridružen: 01 Jun 2004, 13:42
Kraj: Slovenia

Re: Izterjava

Odgovor Napisal/-a mincek » 01 Dec 2010, 16:01

V začetku leta so stroški za e-vlogo za cca. 5.000 EUR dolga znašali 36 EUR.
Mincek

VaniLia
Novinec
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 16 Avg 2009, 13:08

Re: Izterjava

Odgovor Napisal/-a VaniLia » 01 Dec 2010, 18:08

Stroški so znašali 36€ sodne takse, na vlogi pa sem obkljukala da te stroške nosi dolžnik in naj bi bili povrnjeni.

Danes je sicer 9 dni od prispele pošte da je zadeva vročena, nakazila pa še ni.

LOTICA
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 2259
Pridružen: 05 Mar 2004, 12:22
Kraj: Ljubljana

Re: Izterjava

Odgovor Napisal/-a LOTICA » 02 Dec 2010, 13:31

Take so moje izkušnje: sklep o izvršbi je izdan hitro, v nekaj dneh. Če se dolžnik ne pritoži, pride čez nekaj časa cca 3 tedne Potrdilo o pravnomočnosti in izvršljivosti, na katerem so navedeni prejemniki pravnomočnega sklepa. Približno 1 -2 tedna kasneje smo dobili del denarja na račun, v roku 1 meseca pa vse, izvršba je bila za 2.800 EUR. Povrnjene smo dobili tudi stroške izvršbe v višini 36 EUR in zakonske zamudne obresti, ki jih izračuna sodišče, na eizvršbi se samo označi, kakšna je zamudna obrestna mera oziroma da se obračuna zakonska zamudna obrestna mera.
Če pa se dolžnik pritoži, se lahko zadeva vleče tudi 1 leto ali več. Če še niste prejeli pritožbe po pošti, to ne pomeni, da se dolžnik ni pritožil. Na edavkih je mogoče pogledati za vse vložene izvršbe, kako daleč je zadeva, ali se je dolžnik pritožil ipd. Vendar pri nas je trajalo 3 mesece, da smo dobili pritožbo po pošti. Dolžnik je napisal, da ni prejel verodostojne listine, popolna izmišljotina, vendar je potrebno na to pritožbo odgovoriti. Jaz vlagam izvršbe sama, če pa se kdo pritoži, zadevo predam odvetnici.
LP :)

VaniLia
Novinec
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 16 Avg 2009, 13:08

Re: Izterjava

Odgovor Napisal/-a VaniLia » 15 Dec 2010, 11:21

Če prav razumem moram dobiti 2 papirja od sodišča? Za enkrat sem prejela sklep (pred približno 3 tedni), zdaj moram pa počakati še potrditev sklepa? In potem ko dobim potrditev mi bo banka dolžnika nakazalo njegovo obveznost?

Se pa je dolžnik jasno izrazil, da sam od sebe iz principa ne bo plačal. Tako, da upam da bo ta terjatev uspešno rešena.

Pa še nekaj. Kako je izterjavo športnih društev? Je postopek kaj drugačen od te klasične e-izterjave?

Hvala vsem za odgovore.

VaniLia
Novinec
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 16 Avg 2009, 13:08

Re: Izterjava

Odgovor Napisal/-a VaniLia » 18 Dec 2010, 17:08

23.11.2010 sem dobila skep o izvržbi (okrajno sodišče v Ljubljani), kjer piše da se dolžniku naloži, da v roku 8 dni, po vročitvi sklepa upniku poravna terjarev. Potem pa po pravnomočnosti sklepa o izvržbi, bo izvršilni postopek vodilo in o njem odločalo okrajno sodišče v YYY.

Izvržba se opravi z rubežen denarnih sredstav po pravnomočnosti sklepa o izvršbi s prenosom denarnega zneska...

Zdej, res al bi on že mogu meni plačat roku 8 dni od prejetja sklepa 23.11. ali zdej mora še uno drugo sodišče izdati neki skep in potem mora v 8 dneh plačat?

Odgovori