PRISLNA PORAVNAVA

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
metulj2009
Novinec
Novinec
Prispevkov: 1
Pridružen: 21 Mar 2011, 19:28

PRISLNA PORAVNAVA

Odgovor Napisal/-a metulj2009 » 22 Mar 2011, 11:29

Pozdravljeni,
Podjetje xy d.o.o. je v prislini poravnavi. Zanima me ali računovodstvo ostaja v podjetju ali to funkcijo prevzame prisilni upravitelj ali nekdo drug. Prosim vas za mnenje. Hvala že v naprej.
lp :?: :?:

VIOLETA
Nov član
Nov član
Prispevkov: 16
Pridružen: 04 Dec 2007, 13:51

Re: PRISLNA PORAVNAVA

Odgovor Napisal/-a VIOLETA » 29 Mar 2011, 12:14

Mislim, da računovodstvo ostaja, namesto direktorja pa ima glavno besedo upravitelj.
Mene pa zanima ali je obvezna prijava terjatev? Podjetje, katero mi dolguje je objavilo prisilko, vendar moje terjatve niso tako velike, da bi imela kakršno koli glasovalno pravico. Zato terjatev ne bi prijavljala. Mislim, da mi bodo terjatve v primeru potrjene prisilke poplačane v višini kot bo določeno. V kolikor pa bo stečaj, pa bom terjatve prijavila. Ali imam prav ? Hvala za odgovor.

franca
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 670
Pridružen: 07 Dec 2009, 17:18
Kraj: Mengeš

Re: PRISLNA PORAVNAVA

Odgovor Napisal/-a franca » 29 Mar 2011, 21:41

Če terjatev ne prijavite v prisilno poravnavo, jih lahko kasneje še vedno iztožite; plačane dobite po istih pravilih, kot če bi jih prijavili. Brez tožbe (izvršbe) ne bodo poravnane.
V primeru stečaja pa izgubite vse možnosti za poplačilo, če terjatve ne prijavite.

bana
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 428
Pridružen: 17 Sep 2004, 14:40
Kraj: Slovenia

Re: PRISLNA PORAVNAVA

Odgovor Napisal/-a bana » 06 Apr 2011, 13:16

V prisilki ostane vse isto kot prej, le da nobena plačila ne morejo iti naprej brez soglasja prisilnega upravitelja. Ker ima izglasovana prisilka učinek tudi na terjatve ki niso prijavljene, se vam ni treba prijaviti, nimate pa glasovalne pravice, v kolikor se ne prijavite. V kolikor pa bi družba, ki je v prisilni poravnavi šla v stečaj pa vsekakor morate prijaviti terjatve, oz. jih ne rabite ponovno prijavljati, če ste jih prijavili že v postopku prisilne poravnave.

Odgovori