NOVE SPREMEMBE DDV - ZDDV-1D


Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
munchen
Nov član
Nov član
Prispevkov: 26
Pridružen: 14 Mar 2008, 23:11
Kraj: CE
Kontakt:

Re: NOVE SPREMEMBE DDV - ZDDV-1D

Odgovor Napisal/-a munchen » 01 Maj 2011, 20:34

predlagam bojkot tega zakona
za tak zakon moreš zaposlit osebo, da ti vodi te evidence, ampak od kje ?

nensy
Nov član
Nov član
Prispevkov: 27
Pridružen: 15 Feb 2011, 11:22

Re: NOVE SPREMEMBE DDV - ZDDV-1D

Odgovor Napisal/-a nensy » 03 Maj 2011, 16:20

ja, to bi bilo tisto tapravo. In potem naj bi država od neplačnikov sama iztirjala obračunani DDV. Pri pregledu prijav v e-pobot ugotavljam, da 98% naših kupcev e-pobota ni prijavilo. In kako se nam naj potem kaj pobota??? Jaz pa samo dodatno delo in prav ničesar drugega. Prilivov ali izboljšanje plačil pa itak ni.

bojča
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 492
Pridružen: 08 Apr 2008, 14:14
Kraj: Maribor

Re: NOVE SPREMEMBE DDV - ZDDV-1D

Odgovor Napisal/-a bojča » 04 Maj 2011, 09:57

Tudi jaz sem ugotovila, da naši kupci sploh niso prijavili pobota čeprav so nam dolžni. In kdo bo to sedaj kontroliral?

Janina1
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 1820
Pridružen: 09 Nov 2005, 17:55

Re: NOVE SPREMEMBE DDV - ZDDV-1D

Odgovor Napisal/-a Janina1 » 04 Maj 2011, 13:55

A mogoče kdo ve kako bo s poboti v naprej? A je predvidena kakšna sprememba zakona, da bo obvezna prijava v epobot računov nad 1.000 eur ali kaj podobnega?

Ta zakon je res obup. Tisti, ki nimamo nobenih obveznosti, nimamo nobenih možnosti za plačilo naših terjatev po tej poti.

Druga problematika: poslovni subjekti, ki že prej niso plačevali, bodo sedaj še manj. Dali bodo zadeve v epobot in to bo za njih konec zgodbe.

Vidim, da je tale tema trenutno zelo aktualna....še bolj kot lani 76.a člen...., ki se je že precej "udomačil".
Lepo vas pozdravljam.




Bodi zmeren na vseh področjih, tudi v zmernosti. Oskar Wilde 8)

Janina1
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 1820
Pridružen: 09 Nov 2005, 17:55

Re: NOVE SPREMEMBE DDV - ZDDV-1D

Odgovor Napisal/-a Janina1 » 04 Maj 2011, 16:57

Hvala ga.Slovan za razlago.

Še nekaj na to temo: računovodstva se ukvarjajo npr. aprila z marcem in nimajo še podatkov kaj se je plačevalo aprila, ker se bodo s tem ukvarjali maja itd.

Večkrat se naredi ddv-o že prvi teden v mesecu....

A se bo moral ta sistem dela spremeniti zaradi epobotov? Težko bo npr. že ta mesec/maj/ čakati do 20.5. in šele nato delati ddv-o-je?
Lepo vas pozdravljam.




Bodi zmeren na vseh področjih, tudi v zmernosti. Oskar Wilde 8)

skorpjon
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 133
Pridružen: 09 Apr 2008, 07:10

Re: NOVE SPREMEMBE DDV - ZDDV-1D

Odgovor Napisal/-a skorpjon » 05 Maj 2011, 06:18

Problem je nastal, ko je pobot na isti dan, kot je treba oddati DDV (ker imamo dobave v EU). Kako to uskladiti? Je potrebno prej prijaviti v epobot in potem oddati obračun DDV? Obračun DDV smo probali oddati vedno kakšen dan prej, sedaj pa je popolna zmeda. Zanima me, kako boste naredili tisti, ki morate oddati obračune do 20. v mesecu?

Hvala in lp!

mat.jas.
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 44
Pridružen: 24 Apr 2008, 08:32

Re: NOVE SPREMEMBE DDV - ZDDV-1D

Odgovor Napisal/-a mat.jas. » 08 Maj 2011, 17:32

Pozdravljeni!

Prosim za pomoč.
Glede na to, da so spremembe DDV, je največ napisanega glede vstopnega DDV. To mi je jasno in razumem. Mene zanima kako je z izstopnim DDV? Kdaj ga pri obračunu DDV upoštevamo vstopni DDV, v mesecu, ko je bil račun izdan ali v mesecu, ko je valuta- npr. izdaja računa je na dan 30.04.- valuta 29.06. (60 dni).
Hvala

LP Matjas

Gordana
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 416
Pridružen: 02 Jun 2003, 17:35
Kraj: Brežice

Re: NOVE SPREMEMBE DDV - ZDDV-1D

Odgovor Napisal/-a Gordana » 16 Maj 2011, 13:43

Mene pa zanima, ali bomo te popravke odbitka vstopnega ddv-ja tudi knjižili v glavni knjigi ali samo
v knjigah prejetih računov, da se bomo naslednje mesece še znašli v teh evidencah?
A je kdo pogruntal kak pametni način?
Gordana

Janina1
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 1820
Pridružen: 09 Nov 2005, 17:55

Re: NOVE SPREMEMBE DDV - ZDDV-1D

Odgovor Napisal/-a Janina1 » 16 Maj 2011, 13:53

Zneski ddv-ja se morajo ujemati glk=davčna knjiga. Če se v obdobju kaj ne ujema, se mora v naslednjem le-to urediti.
Lepo vas pozdravljam.




Bodi zmeren na vseh področjih, tudi v zmernosti. Oskar Wilde 8)

janjaivic
Novinec
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 09 Jun 2010, 14:40

Re: NOVE SPREMEMBE DDV - ZDDV-1D

Odgovor Napisal/-a janjaivic » 20 Okt 2011, 19:29

Zanima me, kako računovodsko rešimo zadevo, ko bi želeli plačilni rok daljši od 120 dni. Gre za prodajo osnovnega sredstav in s kupcem smo se dogovorili za plačilni rok 24 mesecev, ali se to da rešiti s kakšno pogodbo, dogovorom o plačilu na obroke, ali kako? Za vse odgovore se zahvaljujem!!!

Odgovori