Univerzalni plačilni nalogi .. SEPA


Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
borisk
Nov član
Nov član
Prispevkov: 26
Pridružen: 30 Jun 2008, 07:30

Univerzalni plačilni nalogi .. SEPA

Odgovor Napisal/-a borisk » 10 Okt 2011, 20:21

Samo še do konca leta naj bi delal zbirni center in TKDIS format datotek za plačilni promet .Kar nekaj dilem in vprašanj se mi pojavlja ! Veljavni standard za uvoz je , ( vsaj kolikor mi je do sedaj znano ISO SEPA .. NLB, Banka Koper , Banka Celje .. za SKB še nisem siguren! )

Uvozi datotek množičnih plačil so preko Proklika možni za testiranje ( ustrezna verzija Proklika - demo 16...) -- dobite na spletni strani NLB. Diagnostika napak pri uvozu podatkov je zelo pomanjkliva .. je skoraj ni ! Primer : ni ulice na nalogu in uvoz javlja da v paketu ni veljavnih dokumentov ... vi pa imate pa 200 nalogov in potem najdite napako ! Podobno z referenco ! Ne imejte v nazivu (nalogodajalca ali prejemnika znaka & .. ) Zadeva isto crkne!
Še to ! dajmo mal pogledat na cene : NLB je znižala na 0,19 eur po nalogu ! Za SKB in ostale nisem siguren , ampak ne zahtevajo nove pogodbe ... to pomeni ista cena po nalogu , nalogov pa veliko več ( ni bankarta , vsak delavec en nalog plus prispevki , posojila , članarine ) ! A nas majo za ovce ? Nič novga !!

jurek
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 523
Pridružen: 11 Avg 2005, 08:43

Re: Univerzalni plačilni nalogi .. SEPA

Odgovor Napisal/-a jurek » 11 Okt 2011, 11:04

Podrobnejši opis napak pri uvozu je v log datoteki v
C:\Program Files\Halcom\Personal E-Bank\log LogInfoddmmllll.txt
oz. v mapi, kjer je klik nameščen.

borisk
Nov član
Nov član
Prispevkov: 26
Pridružen: 30 Jun 2008, 07:30

Re: Univerzalni plačilni nalogi .. SEPA

Odgovor Napisal/-a borisk » 11 Okt 2011, 19:49

Hvala za odgovor ! To sem že vedel ! A je to uporabniku prijazen program , ki bi ga moral opozoriti vsaj na formalne napake ? Ta log file je za uporabnike skoraj neuporaben ! Saj gre vendar za plačilni promet !!! ( pa še tega ni v nobenih tehničnih navodilih!) Pa saj tudi banke ( z izjemo sploh niso pripravljene !)

kompotelka
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 283
Pridružen: 18 Mar 2011, 10:47

Re: Univerzalni plačilni nalogi .. SEPA

Odgovor Napisal/-a kompotelka » 12 Okt 2011, 08:04

Tale "V datoteki ni veljavnih dokumentov" je tudi meni že požrl veliko živcev.

Hvala Jurek za pot do loga, mogoče bo naslednjič lažje in hitreje... :)

Ob tem prehodu na nove trr-je me je presenetilo, koliko ljudi dejansko še uporablja tkdis, je pa res, da je najbolj utečeno in dela.

Banka SKB podpira ISO SEPA (kot edina pa ne podpira ZbsXml standarda).
borisk napisal/-a:Ne imejte v nazivu (nalogodajalca ali prejemnika znaka & .. ) Zadeva isto crkne!
Znak & je v xml rezerviran znak in vedno bo crknilo. :wink: Uporabite &

sonja11
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 214
Pridružen: 07 Dec 2004, 12:17
Kraj: Bohinj
Kontakt:

Re: Univerzalni plačilni nalogi .. SEPA

Odgovor Napisal/-a sonja11 » 14 Okt 2011, 08:59

Jaz XML-je najraje preverjam s kakšnim programom za XML Validate. V logu je veliko podatkov in težko izluščiš kaj je narobe.. :roll:

jurek
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 523
Pridružen: 11 Avg 2005, 08:43

Re: Univerzalni plačilni nalogi .. SEPA

Odgovor Napisal/-a jurek » 17 Okt 2011, 09:26

sonja11 napisal/-a:Jaz XML-je najraje preverjam s kakšnim programom za XML Validate.
Ja, ampak ta ti NE bo javil vsebinskih napak. Recimo neobstoječe TRRje, napačne sklice, napačne kontrolne številke,...

borisk
Nov član
Nov član
Prispevkov: 26
Pridružen: 30 Jun 2008, 07:30

Re: Univerzalni plačilni nalogi .. SEPA

Odgovor Napisal/-a borisk » 18 Okt 2011, 18:22

Se zadeva izboljšuje ! Pri Prokliku že lepo javlja napake ! Ne morem razumet , zakaj se ne morejo dogovorit za en standard XML-a. Saj vendar vsi rabijo iste podatke ! Sam še to ! Pri NKBM pa nimajo ISO SEPA ampak samo ZBSXML !!? A nimamo ZBS , da bi se zmenili ? :sjezen: To je samo delo in stroški za uporabnike ! Če bi bil red bi naredili en standard , pa še banke bi lahko imele enotno metodologijo za uvoze podatkov !

kompotelka
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 283
Pridružen: 18 Mar 2011, 10:47

Re: Univerzalni plačilni nalogi .. SEPA

Odgovor Napisal/-a kompotelka » 19 Okt 2011, 10:03

borisk napisal/-a:Se zadeva izboljšuje ! Pri Prokliku že lepo javlja napake !
Res???

Katera verzija Proklika?
borisk napisal/-a:Ne morem razumet , zakaj se ne morejo dogovorit za en standard XML-a.
Res bi bilo boljše imeti EN standard XML-a. Na začetku teh sprememb bi moral nekdo odločno postaviti pravila za naprej. Pa jih ni... :? Ni ga bilo junaka :D .

Jaz sem za ISO SEPA standard. Zakaj bi uvajali svoj, če obstaja mednarodni... Pa še spreminja se zagotovo ne tako pogosto, kot se ZBSXml. Sicer pa me nobeden ne vpraša, za katerega sem jaz... :wink:

Tako dolgo klikam, da dela, pa so stranke zadovoljne...

Po eni strani so nam vse te nenehne spremembe in prilagoditve tudi na roko. Vsaj vejo, da nas potrebujejo in nimajo občutka, da mečejo stran denar za posodabljanje programov. V teh kriznih časih je lepo, če ti priskrbijo veliko dela. :D

Odgovori