Nakazilo plače na račun v tujini

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
mhus
Novinec
Novinec
Prispevkov: 3
Pridružen: 09 Nov 2011, 10:55

Nakazilo plače na račun v tujini

Odgovor Napisal/-a mhus » 09 Nov 2011, 11:04

Pozdravljeni,

svojemu delodajalcu sem posredoval podatke o svojem računu v tujini, na katerega bi želel, da mi izplačuje plačo - torej IBAN računa, SWIFT številko banke, dokazilo, da je račun res moj, in uradni naziv in sedež banke. Sedaj me iz računovodstva kličejo, da tega še nimajo v sistemu in da ne vedo če sploh to gre. Kolikor mi je znano, naša zakonodaja omogoča izplačilo osebnega dohodka na račune v EU.

Po prigovarjanju sem uspel iz kadrovske dobiti e-mail z vsebino: "Prosimo vas, da nam dostavite tudi račun banke DKB (Deutsche Kreditbank), ki ga zahteva sistem Edico za vnos nove banke in zaradi kontrole vašega osebnega računa."

Kaj torej hočejo od mene? Poravnalni račun banke pri Bundesbanki ali kaj? Hvala za pomoč.

mincek
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 604
Pridružen: 01 Jun 2004, 13:42
Kraj: Slovenia

Re: Nakazilo plače na račun v tujini

Odgovor Napisal/-a mincek » 09 Nov 2011, 13:16

Gre sicer za čezmejno plačilo, ki se (vsaj v našem e-bančnem programu) izvede malo drugače kot notranje, a podatki, ki ste jih navedli, več kot zadostujejo za izpolnitev plačilnega naloga (še več, meni npr. ni potrebno izpisovati banke in naslova, ker jo poišče samodejno na osnovi vpisane swift kode). Mislim, da gre samo za nerodnost računovodstva :?
Mincek

meurs
Računovodski mojster
Računovodski mojster
Prispevkov: 862
Pridružen: 13 Jun 2011, 13:03

Re: Nakazilo plače na račun v tujini

Odgovor Napisal/-a meurs » 09 Nov 2011, 14:06

Lahko da gre za nerodnost, lahko pa tako maso zaposlenih in program za obračun plač, ki tega ne omogoča. Jaz osebno bi zavrnila izplačilo v tujino, če mi sistem tega ne bi omogočal.

lp

MG
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 2241
Pridružen: 12 Jul 2005, 12:45
Kraj: Koper

Re: Nakazilo plače na račun v tujini

Odgovor Napisal/-a MG » 10 Nov 2011, 08:56

meurs te pravice kot delodajalec nimate. Plačo morate izplačati tja in na način kot to želi delavec.

Če vam tega sistem ne omogočea še vedno lahko virman za nakazilo izpolnete ročno.

ninadiva8
Novinec
Novinec
Prispevkov: 1
Pridružen: 14 Jan 2014, 19:46

Re: Nakazilo plače na račun v tujini

Odgovor Napisal/-a ninadiva8 » 14 Jan 2014, 19:52

lepo pozdravljeni !
mene pa zanima če še vedno velja nakazilo plače v tujino kot leta 2011 ?
namreč danes sem bila pri svojem delodajalcu in sem mu rekla da bi rada da mi nakažejo plačo na račun v avstrijo in so mi hladnokrvno rekli da nimajo programa in da ne gre . jaz pa mislim da je to vse mogoče samo volja je potrebna.
ali se samo sprenevedam in res ni mogoče ?
čisto sem v stiski in me res zanima kako bi lahko to mojo zadnjo plačo dobila na moj v tujini odprt račun !
hvala za odgovor

Odgovori