drobni inventar

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
slikca1
Novinec
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 06 Avg 2008, 11:54

drobni inventar

Odgovor Napisal/-a slikca1 » 26 Sep 2011, 15:17

Prosim za mnenje. Prevzela sem računovodstvo ki je v kaosu glede osnovnih sredstev in d.i..

Sedaj delamo fizični popis mobitelov.

Rada bi notri vnesla dejansko stanje. Nimam vrednosti d.i., ker v prejšnjih letih ni bilo evidence d.i. - vsa so knjižili v stroške.

Ali lahko d.i. vnesem v program z vrednostjo 0,00 Eur?

Oziroma mislim, da me program zavrne če ne dam vsaj 0,01 EUR. Če ne morem brez vrednosti kako in na kak način uskladiti stanje z glavno knjigo - temeljnica in naknjiženje ? Preko katerih kontov naknjižim to vrednost 0,01 eur?

hvala

Evida
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 318
Pridružen: 23 Mar 2005, 10:31

Re: drobni inventar

Odgovor Napisal/-a Evida » 21 Nov 2011, 13:31

Če boste opravili popis vsega drobnega inventarja je najbolj enostavno, da sprejmete nek sklep, da se za nazaj vnesejo povprečne cene DI. Tako bo sicer nekaj inventarja precenjenega, nekaj podcenjenega a "klapalo" bo z glavno knjigo. Za nove stvari pa sproti in po nabavnih cenah!
Evida

KANARČEK
Nadračunovodja
Nadračunovodja
Prispevkov: 1010
Pridružen: 08 Sep 2010, 13:32

Re: drobni inventar

Odgovor Napisal/-a KANARČEK » 21 Nov 2011, 14:29

Pozdravljeni,

če je bil drobni inventar knjižen direktno v stroške - ga ne smete knjižiti še v register osnovnih sredstev.

kali
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 65
Pridružen: 14 Avg 2011, 23:31

Re: drobni inventar

Odgovor Napisal/-a kali » 19 Dec 2011, 19:46

Pozdravljeni,
pred meseci sem kupila drobni inventar in sicer za gotovino v vrednosti 470 ali je to prav ali bi morala to plačati s kartico, da bi bilo razvidno na bančnem izpisku? kako pa se to lahko popravi?

Hvala.

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11756
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke, Postojna
Kontakt:

Re: drobni inventar

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 19 Dec 2011, 19:59

Način ne vpliva na opredelitev in pripoznanje drobnega inventarja.
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

Odgovori