sprememba 23.a člena pravilnika o izvajanju zakona o davčnem


Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
orljek
Računovodski mojster
Računovodski mojster
Prispevkov: 842
Pridružen: 31 Avg 2009, 10:00

Re: sprememba 23.a člena pravilnika o izvajanju zakona o dav

Odgovor Napisal/-a orljek » 27 Dec 2011, 16:10

Pri nas s 420 na 50; v Italiji z 2500 na 1000; kaj pa v Grčiji : z neskončno na 15.000? lp

Janina1
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 1820
Pridružen: 09 Nov 2005, 17:55

Re: sprememba 23.a člena pravilnika o izvajanju zakona o dav

Odgovor Napisal/-a Janina1 » 27 Dec 2011, 16:35

Mi res ni jasno zakaj se to zmanjšuje, namesto povečuje....vedno je neka obratna logika...

Tako kot npr. prag za vstop v ddv sistem....vrsto let že 25.000....Moralo bi se že zdavnaj povečati vsaj na 42.000....

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11746
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke
Kontakt:

Re: sprememba 23.a člena pravilnika o izvajanju zakona o dav

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 27 Dec 2011, 17:30

Da. Kaj hočemo, tako je.
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11746
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke
Kontakt:

Re: sprememba 23.a člena pravilnika o izvajanju zakona o dav

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 27 Dec 2011, 19:30

No, končno. Izvedel sem.Grre za prreprečevanje sive ekonomije. Ne vem, kaj naj rečem. NIČ! Če bo zato manj sive ekonomije, sem jaz papež.

Je drobljenje računov na manjše zneske siva ekonimije? Kot imam sam izkušenj, se med normalno ozaveščenimi ljudmi za sivo ekonomijo računov ne piše! Siva ekonomija se je in se bo še naprej plačevala z gotovino.
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

Naty73
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 2483
Pridružen: 19 Maj 2005, 13:53
Kraj: Ljubljana okolica

Re: sprememba 23.a člena pravilnika o izvajanju zakona o dav

Odgovor Napisal/-a Naty73 » 28 Dec 2011, 06:38

Mirko Zbačnik napisal/-a:Je drobljenje računov na manjše zneske siva ekonimije? Kot imam sam izkušenj, se med normalno ozaveščenimi ljudmi za sivo ekonomijo računov ne piše! Siva ekonomija se je in se bo še naprej plačevala z gotovino.
se ne bi mogla bolj strinjati.
Naty

Če imava jabolki in si ju izmenjava, imava še vedno vsak eno jabolko. Če pa si izmenjava ideji, ima vsak po dve. (George Bernard Shaw)

navor
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 181
Pridružen: 26 Mar 2005, 08:21

Re: sprememba 23.a člena pravilnika o izvajanju zakona o dav

Odgovor Napisal/-a navor » 28 Dec 2011, 07:09

Samo za informacijo glede izobraženosti naših davčnih uslužbencev.
Smo klicali v petek 23.12.2011 na DURS in vprašali kako se smatra plačevanje s kartico. Najprej referentka sploh ni vedela, da je sprememba glede tega, ko pa sem ji obrazložila za kaj se gre, mi je odgovorila, da ona smatra kartico kot gotovino........ampak ni bila sigurna prav v nič.
Žalostno je kaj se gremo v tej državi.

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11746
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke
Kontakt:

Re: sprememba 23.a člena pravilnika o izvajanju zakona o dav

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 28 Dec 2011, 08:47

No, ja ... refereti imajo pač specifične naloge in jim kakšne liknje v znanju ne zamerim. Tudi mi ne vemo vsega, pa kljub temu opravljamo svoj posel. Zato pa je naš forum, a ne?

Sicer pa kaj se gremo, na predlog popravka, ki je bil tudi uradno objavljen, ni bilo pripomb. :evil:

PS.: Programerjem moramo dati nalogo, da račun avtomatsko razdrobi na sestavne dele po 50 €.... :spomezik:
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

navor
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 181
Pridružen: 26 Mar 2005, 08:21

Re: sprememba 23.a člena pravilnika o izvajanju zakona o dav

Odgovor Napisal/-a navor » 28 Dec 2011, 13:14

pa še rej je tako Mirko

Lepe praznike vsem skupaj

stoklas
Novinec
Novinec
Prispevkov: 4
Pridružen: 24 Okt 2011, 09:49

Re: sprememba 23.a člena pravilnika o izvajanju zakona o dav

Odgovor Napisal/-a stoklas » 28 Dec 2011, 13:59

Jaz imem pa še eno vprašanje. Kako pa je z obveznostjo za gotovinske račune do lastnikov, ki so od prej, pred 27.12.2011. Ponavadi smo malo večji znesek teh gotovinskih računiov dvignili in se je zapiral ta konto. Kako pa je po tem datumu s starimi obveznostmi za dvig materialnih stroškov. Je potrebno tudi nakazai direktorju kar na TRR ali se lahko dvigne gotovino za materialne stroške in potne naloge za nazaj?
Hvala za odgovore!

mikroteh
Novinec
Novinec
Prispevkov: 0
Pridružen: 25 Maj 2011, 14:23

Re: sprememba 23.a člena pravilnika o izvajanju zakona o dav

Odgovor Napisal/-a mikroteh » 29 Dec 2011, 01:33

Berem to neumnost, pa vidim, da država zelo "podpira" nas male podjetnike. Kako že pravijo? Pospeševanje malega gospodarstva? Hahaha... Pa komu oni to? V praksi pomeni, da ne morem kupit vijakov za 50,01€. Moram iz terena, do trgovca po predračun, do računalnika, da to čudo plačam, počakati, da se znesek pojavi na prodajalčevem trr-ju ali mu odnesti sprintano potrdilo o plačilu in nadaljevati z delom. Kje je logika? Se opravičujem, samo moje osebno mnenje je, da je svetovno budalo tisti, ki je to spisal. Omejevanje = pospeševanje?

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11746
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke
Kontakt:

Re: sprememba 23.a člena pravilnika o izvajanju zakona o dav

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 29 Dec 2011, 07:02

Kdor dela to na črno, oziroma se ukvarja s sivo ekonomijo, stopi v trgovino in kupi material nemoteno za 1.000 € in se vsem smeje v brk. :mrgreen:
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

orljek
Računovodski mojster
Računovodski mojster
Prispevkov: 842
Pridružen: 31 Avg 2009, 10:00

Re: sprememba 23.a člena pravilnika o izvajanju zakona o dav

Odgovor Napisal/-a orljek » 29 Dec 2011, 07:15

Naslednji Križaničev ukrep bo prepoved prodaje več kot 20 šraufov za gotovino - taka količina namreč dokazuje, da gre za delo na črno. lp

Odgovori