76.a člen - Poročilo o dobavah


Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
josephine258
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 30
Pridružen: 16 Jan 2012, 11:51

76.a člen - Poročilo o dobavah

Odgovor Napisal/-a josephine258 » 28 Feb 2012, 14:04

Pozdravljeni,

imam vprašenje v zvezi z 76. a členom zakona o DDv. Zanima me, če je še vedno potrebno sporočiti na davčni urad, v roku 30. dni, ko začneš opravljati storitev po 76. a členu in preklicati poročilo, če te storitve nekaj časa ne boš opravljal? Ali je sedaj potrebno samo še oddati Poročilo o dobavah po 76. a členu - Obrazec PD-O (se pravi pročilo za opravljene storitve za mesec januar, bi morali oddati najkasneje do zadnjega delovnega dne v mesecu februarju).

Zanima pa me tudi, kje bi si lahko še prebrala kako se obravčujejo storitvena dela(napeljava elektrike, montaža pohištva) v stanovanjih, hišah, ki so namenjene bivanju (katera stopnja DDV-ja se uporabi) - iz zakona o DDV-ju niti v pravilniku o izvajanju DDV ne razberem točne definicije oz. ne morem določiti točnih ločnic.

Najlepša hvala za vašo pomoč.

luca13
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 219
Pridružen: 05 Jul 2010, 13:28

Re: 76.a člen - Poročilo o dobavah

Odgovor Napisal/-a luca13 » 28 Feb 2012, 21:55

Mislim, da ni potrebno več poročati in oddajati obrazcev, če ni dobav.

Pri stanovanjskih objektih do 120 m2 in so del socialne politike, se obračuna davek s stopnjo 8,5%


LP

josephine258
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 30
Pridružen: 16 Jan 2012, 11:51

Re: 76.a člen - Poročilo o dobavah

Odgovor Napisal/-a josephine258 » 07 Mar 2012, 11:09

Še eno vprašanje. Ko ste napisali, da se obračuna 8,5 % DDV. Kje pa naj se potem specificira, za kakšen objekt je šlo. Ali se to napiše na računu (pri posameznem opisu postavke) ali bi moralo biti razvidno iz kakšne priloge. Glede na to, če pride kontrola, kaj pogleda. Mi smo podjetje, ki nudimo samo storitve in sicer pomoč pri izvedbi elektroinštalacijski del.

Odgovori