prijava neizplačanih plač v stečajni postopek

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
jana07
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 75
Pridružen: 28 Sep 2004, 11:57
Kraj: Slovenia

prijava neizplačanih plač v stečajni postopek

Odgovor Napisal/-a jana07 » 05 Jul 2012, 18:48

Aprila 2011 mi je prenehalo delovno razmerje, dobila sem redno odpoved iz poslovnih razlogov.
Koristila sem nadomestilo na ZZZS. Do danes nisem prejela izplačane plače za mesec marec in april,
sorazmernega dela regresa 2011 in 1/2 regresa 2010. Izplačana niso bila niti nadomestila za malico
in prevoz za 2 meseca.

Zanima me, ali mi je delodajalec dolžan te podatke posredovati, da jih lahko prijavim v stečajni
postopek. Na moje pisne zahteve ne odgovarja, jaz pa teh podatkov točno ne morem izračunati,
lahko jih samo ocenim.

Če ima kdo s tem izkušnje, lepo prosim, da mi jih napiše.
jana07

jana07
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 75
Pridružen: 28 Sep 2004, 11:57
Kraj: Slovenia

prijava neizplačanih plač v stečajni postopek

Odgovor Napisal/-a jana07 » 05 Jul 2012, 18:48

Aprila 2011 mi je prenehalo delovno razmerje, dobila sem redno odpoved iz poslovnih razlogov.
Koristila sem nadomestilo na ZZZS. Do danes nisem prejela izplačane plače za mesec marec in april,
sorazmernega dela regresa 2011 in 1/2 regresa 2010. Izplačana niso bila niti nadomestila za malico
in prevoz za 2 meseca.

Zanima me, ali mi je delodajalec dolžan te podatke posredovati, da jih lahko prijavim v stečajni
postopek. Na moje pisne zahteve ne odgovarja, jaz pa teh podatkov točno ne morem izračunati,
lahko jih samo ocenim.

Če ima kdo s tem izkušnje, lepo prosim, da mi jih napiše.
jana07

MG
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 2241
Pridružen: 12 Jul 2005, 12:45
Kraj: Koper

Re: prijava neizplačanih plač v stečajni postopek

Odgovor Napisal/-a MG » 06 Jul 2012, 08:58

Seveda ja dolžan posredovati podatke. Bo ga pa težko prepričati če se ne odziva na vaše pozive. Morda bi koristilo če mu zahtvek pošlje odvetnik.

bana
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 428
Pridružen: 17 Sep 2004, 14:40
Kraj: Slovenia

Re: prijava neizplačanih plač v stečajni postopek

Odgovor Napisal/-a bana » 11 Jul 2012, 12:54

Ker se v veliko primerih v stečajnih oz. pred stečajnim postopkom izgubi velik del dokumentacije, ljudi, ki so to delali navadno ni več, vam predlagam, da sami vložite prijavo. Če imate obračun oz. plačilno listo za februar, izhajajte iz nje in obračunajte sami plačo za april in maj. Prijavi pa vsekakor priložite kopijo pogodbe o zaposlitvi, ter kopijo M1 obrazca iz katerega je razvidno, kdaj vam je poteklo delovno razmerje. Prijavite tudi morebitno odpravnino, vkolikor je niste prejeli, kot tudi materialne stroške.

jana07
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 75
Pridružen: 28 Sep 2004, 11:57
Kraj: Slovenia

Re: prijava neizplačanih plač v stečajni postopek

Odgovor Napisal/-a jana07 » 11 Jul 2012, 13:01

Ja, res bom tako naredila, hvala lepa za nasvet.
jana07

bana
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 428
Pridružen: 17 Sep 2004, 14:40
Kraj: Slovenia

Re: prijava neizplačanih plač v stečajni postopek

Odgovor Napisal/-a bana » 11 Jul 2012, 16:15

Ne pozabite pa tudi na obresti od neto plače, obračun obresti morate obvezno priložiti v nasprotnem vam jih ne bojo priznali.

Odgovori