Stroški delavca in ponudba.


Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
fr1234
Novinec
Novinec
Prispevkov: 3
Pridružen: 27 Mar 2011, 22:54

Stroški delavca in ponudba.

Odgovor Napisal/-a fr1234 » 16 Sep 2012, 10:20

pozdravljeni,

moznost imam zaposliti nekaj delavcev v livarni, kot posojene delavce. gre za delo pri nas. placano je cca 8 eurov na uro.vem, da je to zelo slabo.

Zanima me sledece, koliko je minimalna plača, ki sem jo dolžan dati delavcu?Ali so potni stroški in malica obvezna?kaj je z regresom??
koliko imam stroškov s samim delavcem (zavarovanje ipd.)?

vem, da ljudje zastonj ne morejo delati, prpravljen sem iti v to ne da sam kaj zasluzim. ali je 2 eura/uro dovolj za vse stroške z delavcem, ce gledamo, da dela 170 ur mesecno!

hvala

anka
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 2415
Pridružen: 27 Jul 2004, 18:12

Re: Stroški delavca in ponudba.

Odgovor Napisal/-a anka » 17 Sep 2012, 12:57

Minimalna plača znaša 763,06 EUR bruto/mesec. K temu se lahko prištejejo tudi razni dodatki odvisno kako je sestavljena pogodba in ali so razni dodatki (delovna doba, uspešnost, nadure...). Tudi malico in prevoz na delo se obračuna posebej, regres za prehrano je 3,56 EUr na dan , prevoz na delo pa po dogovoru (mesečna, po kilometrini)....

Plačo je potrebno nakazati do 18. v mesecu za prejšnji mesec. Prav tako regres ki pa je lahko sorazmeren (o regresu lahko pobrskate po forumu).

Na tem forumu lahko tudi izračunate plačo in Vam tudi izračuna koliko je strošek podjetja za plače za delavca...

Vse o bruto plači, samih podatkov za plače boste prav tako našli na tem forumu.


lp

meurs
Računovodski mojster
Računovodski mojster
Prispevkov: 862
Pridružen: 13 Jun 2011, 13:03

Re: Stroški delavca in ponudba.

Odgovor Napisal/-a meurs » 18 Sep 2012, 09:09

Samo stroški plače brez prevoza, malice in regresa znašajo 5,23 eur. To je bruto urna postavka s prispevki na plačo. Če delavec dela cel mesec vas po minimalni plači stane skupaj s prispevki na plačo (16,10) 885,92 EUR.

K temu dodajte malico in prevoz ter na letni ravni še regres.

yanna1
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 84
Pridružen: 14 Jun 2005, 09:30

Re: Stroški delavca in ponudba.

Odgovor Napisal/-a yanna1 » 19 Sep 2012, 22:06

fr1234 napisal/-a:pozdravljeni,

moznost imam zaposliti nekaj delavcev v livarni, kot posojene delavce. gre za delo pri nas. placano je cca 8 eurov na uro.vem, da je to zelo slabo.

Zanima me sledece, koliko je minimalna plača, ki sem jo dolžan dati delavcu?Ali so potni stroški in malica obvezna?kaj je z regresom??
koliko imam stroškov s samim delavcem (zavarovanje ipd.)?

vem, da ljudje zastonj ne morejo delati, prpravljen sem iti v to ne da sam kaj zasluzim. ali je 2 eura/uro dovolj za vse stroške z delavcem, ce gledamo, da dela 170 ur mesecno!

hvala
Zmotilo me je tole..."kot posojene delavce". Če so ti delavci zaposleni za poln delovni čas nekje drugje, potem se ne morejo enostavno še enkrat zaposliti za poln delovni čas še pri vas. Posredovanje delavcev, kot jst tale izraz razumem, je storitev za tistega, ki vam le-te posreduje, kar pomeni, da vam ta izstavlja račun za posredovanje. ali drugače, stroške dela nosi sam, delavcem izplačuje plačo posredovalec, vam pa pač te stroške zafakturira.

lp
Jana

Odgovori