Napoved davka od dohodka podjetja

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
jeanmark
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 58
Pridružen: 01 Sep 2007, 11:45

Napoved davka od dohodka podjetja

Odgovor Napisal/-a jeanmark » 05 Sep 2007, 18:28

Ravnokar sem ustanovil podjetje, in so mi na DURSu rekli, da moram oddati obračun davka od dohodka podjetja - verjetno napoved, da bom potem plačeval akontacijo.

Ker še nimam izbranega računovodskega servisa, bi to izpolnil kar sam.

Ali mi lahko prosim svetujete kateri obrqazec naj izpolnim in kako. Akontacije pa ne bi plačeval.

pepi5
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 699
Pridružen: 27 Dec 2004, 20:21
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a pepi5 » 06 Sep 2007, 10:33

Za družbe je potrebno oddati Obračun davka od dohodkov pravnih oseb. Obrazec si lahko iztiskate:
http://www.durs.gov.si/si/davki_predpis ... vnih_oseb/

Tu vpišete pričakovane prihodke in pričakovane odhodke. V Vašem primeru torej pričakujete, da boste imeli prihodke enake odhodkom oziroma izgubo. Pri obrazcu vas navodila lepo vodijo k izpolnitvi le-tega. Ko sem jaz zadevo pošiljala na DURS Maribor, mi je rekel, da naj izpolnim ta obrazec, zraven pa nekje na prvi strani na vrhu obrazca pripišem, da je to napoved za leto 2007.

Lp

jeanmark
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 58
Pridružen: 01 Sep 2007, 11:45

Odgovor Napisal/-a jeanmark » 06 Sep 2007, 20:05

pepi5 napisal/-a:Za družbe je potrebno oddati Obračun davka od dohodkov pravnih oseb. Obrazec si lahko iztiskate:
http://www.durs.gov.si/si/davki_predpis ... vnih_oseb/

Tu vpišete pričakovane prihodke in pričakovane odhodke. V Vašem primeru torej pričakujete, da boste imeli prihodke enake odhodkom oziroma izgubo. Pri obrazcu vas navodila lepo vodijo k izpolnitvi le-tega. Ko sem jaz zadevo pošiljala na DURS Maribor, mi je rekel, da naj izpolnim ta obrazec, zraven pa nekje na prvi strani na vrhu obrazca pripišem, da je to napoved za leto 2007.

Lp
Hvala. Me je prestrašila množica polj, potem pa vidiš da je vse skupaj za vnes dve številki. Tako da sem si namislil prihodke in odhodke, in bom leto zaključil z 190€ izgube :-)

zajec
Nov član
Nov član
Prispevkov: 28
Pridružen: 07 Dec 2011, 09:41

Re: Napoved davka od dohodka podjetja

Odgovor Napisal/-a zajec » 16 Jan 2014, 13:20

A se to odda potem kot lastni dokument na edavkih z dopisom?

Napoved pričakovanih pšrihodkov in odhodkov je potrebno oddati samo pri ustanovitvi d.o.o. ali tudi s.p.?

ultrafin
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 151
Pridružen: 28 Jul 2004, 16:27

Re: Napoved davka od dohodka podjetja

Odgovor Napisal/-a ultrafin » 16 Jan 2014, 14:21

tudi s.p.

zajec
Nov član
Nov član
Prispevkov: 28
Pridružen: 07 Dec 2011, 09:41

Re: Napoved davka od dohodka podjetja

Odgovor Napisal/-a zajec » 20 Jan 2014, 11:56

A se odda izpolnjen obrazec DDPO oz DDD kot lastni dokument preko edavkov ali kako drugače?

Odgovori