Neplačana odsotnost

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
tiptip
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 46
Pridružen: 25 Okt 2007, 14:17

Neplačana odsotnost

Odgovor Napisal/-a tiptip » 21 Feb 2014, 12:09

Dober dan!

Imel sem primer, ko je bila delavka v januarju na neplačanem dopustu za 10 dni. Delavka ima bruto plačo 1200 EUR. Prispevke od neplačane odsotnosti je plačal delodajalec. Ko sem naredil obračun plače mi je obračunalo bruto plačo iz rednega dela v višini 683,77 EUR. Dodalo mi je tudi razliko do minimalne plače v višini 105,60 EUR, od katere mi je prav tako obračunalo prispevke, nato pa smo plačali še prispevke od neplačane odsotnosti ki je znašala bruto 545,60 EUR.
Tako smo skupaj plačali prispevke od več kot 1300 EUR bruto. Od neplačane odsotnosti ni obračunalo edino prispevka za poškodbe pri delu 0,53 %.

Ali smo jih plačali preveč?

kompotelka
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 283
Pridružen: 18 Mar 2011, 10:47

Re: Neplačana odsotnost

Odgovor Napisal/-a kompotelka » 21 Feb 2014, 17:40

Da, preveč ste jih plačali.

Neupravičeno je bila obračunana razlika do minimalne plače in posledično prispevki. Prispevki so bili plačani že za neplačano odsotnost, zato je bila skupna osnova za prispevke višja od najnižje zahtevane za obračun prispevkov (višja od minimalne plače).

Po 1.2.2014 se tudi od neplačane odsotnosti plačuje prispevek za poškodbe pri delu 0,53%.

Sporočite napako svojim programerjem.
Pa ne zamerite jim preveč, saj so bile ravno na tem področju zdaj turbulentne spremembe zakonodaje. :wink:

tiptip
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 46
Pridružen: 25 Okt 2007, 14:17

Re: Neplačana odsotnost

Odgovor Napisal/-a tiptip » 22 Feb 2014, 14:55

Se nam je zdelo. Najlepša hvala za odgovor.

Če vnesemo noter vse ure kot neplačano odsotnost še zmeraj obračuna neto izplačilo od minimalne plače petsto pa nekaj EUR in nato vse prispevke od minimalne plače in še od neplačane odsotnosti.

Jih bom prosil v ponedeljek da popravijo, da ponovno naredimo obračun.

Odgovori