Račun za krajevno skupnost


Odgovori
jurek
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 523
Pridružen: 11 Avg 2005, 08:43

Račun za krajevno skupnost

Odgovor Napisal/-a jurek » 18 Mar 2015, 12:40

Moram izdati (iz gospodarstva) račun za eno krajevno skupnost.
Prvi poskus je bil seveda papirnat račun, pa ni šlo, ker so PU.
Sem jim poslal eRačun, pa so ga zavrnili, ker bi ga moral poslati na občino,
ker krajevna skupnost ni "pravna oseba" (ali nekaj takega) in je občina plačnik.

Nato sem poslal eRačun na občino, pa so ga zavrnili, da oni s tem nimajo nič.
Da mora na eRačunu biti napisana krajevna skupnost, eRačun pa moram poslati na občino.

Pa sem pripravil tak eRačun (naročnik (BY) je krajevna skupnost, prejemni/plačnik (IV) pa občina.)
Na vizualizacijo sem napisal:
-----------------------
Občina XY
Naslsov občine
pošta

Naročnik:
krajevna skupnost
naslov KS
---------------------
Pa so na občini rekli, da "zdaj naj mi bo", ampak naslednjič na računu ne sme biti omenjene občine.

KAKO naj torej prirpavim eRačaun, da bodo vsi zadovoljni?
Kaj naj piše na računu? Katera "stranka"?
Kaj pa v XML datoteki? Da bo račun sploh šel v pravi eNabiralnik?

Gentleman
Novinec
Novinec
Prispevkov: 2
Pridružen: 09 Okt 2012, 14:16

Re: Račun za krajevno skupnost

Odgovor Napisal/-a Gentleman » 08 Apr 2015, 09:46

Ja, pri KS je odvisno kako jih ima občina urejene, pri nas so npr samostojne pravne osebe in prejemajo račune na svoj "UJP"...najbolje, da to vsakokrat preveriš...imamo pa za ostale ožje dele občine (ki niso samostojne pravne osebe s svojo davčno) tako, da se račun pošlje na občino, nekje pa naj piše, da je to za tega in tega, da se ve na koga se nanaša...pri nas je to dovolj, če je razvidno iz naročilnice, kjer se vidi, kdo je naročil blago, storitev in potem poknjižimo na to SM... glavno, da se nekje na računu ali na naročilnici vidi za koga točno je račun in se potem že v programu določi za koga je, na katero SM naj gre...

tole si pač naletel na eno komplikatorko, ki se malo duva in res pretirava...ja, res je, najlepse in najboljse bi bilo, da bi bil račun kot si ona želi, vendar brezveze teži

Odgovori