IZVRŠBA

Teme, ki jih ne morete uvrstiti drugam

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
bobek
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 297
Pridružen: 05 Jun 2010, 15:41

IZVRŠBA

Odgovor Napisal/-a bobek » 12 Jun 2015, 10:30

Naredili smo e-izvršbo. Kupec je bil dolžan blago in kjub številnim opominom, računa ni plačal. Naredili smo izvršbo, plačali takso 44,00 eur in tudi navedli v izvršbi, da zahtevamo povračilo takse in zamudnih obresti. Sodišče je kupcu naložilo naj dolg plača v 8 dneh. Zadnji, osmi dan, pa je kupec plačal kupnino na naš trr. Zanima me sedaj, ali bomo dobili vrnjeno povračilo takse in obresti?

Ali ima kdo od vas takšno izkušnjo?

bpp
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 109
Pridružen: 06 Apr 2003, 13:24
Kraj: Slovenia

Re: IZVRŠBA

Odgovor Napisal/-a bpp » 12 Jun 2015, 15:08

Predlagam, da zaenkrat ne odstopite od izvršbe, vsaj ne, dokler vam ne plačajo zamudnih obresti in povrnejo takse in drugih stroškov.
To, da plačajo po že oddani izvršbi, je čista špekulacija, saj ste jih zagotovo opominjali in prosili za svoj denar, preden ste se odločili za ta korak.
lep konec tedna
bpp

bobek
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 297
Pridružen: 05 Jun 2010, 15:41

Re: IZVRŠBA

Odgovor Napisal/-a bobek » 15 Jun 2015, 10:48

Tako je! Po sedmih mesecih prošenj in opominjanja smo se odločili narediti izvršbo! Naredili smo jo sami preko e-izvršbe. Zadnji dan, določen v izvršbi pa je stranka plačala na naš trr. Čista špekulacija ja, imate prav! Kaj bi morala narediti sedaj? Razen sklepa nisem dobila ničesar po pošti! Verjetno je določen kakšen rok, preden naredijo izvršbo na ostalo?

Hvala

snupi
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 173
Pridružen: 19 Jan 2010, 12:57

Re: IZVRŠBA

Odgovor Napisal/-a snupi » 15 Jun 2015, 12:08

Jaz sem naredila takole, naredila sem umik za tisto kar so plačali ostalo taksa in obresti pa sem pustila, če niso sami plačaili, da jim je banka preko izvršbe odtegnila.
lp

marjanca
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 85
Pridružen: 19 Jan 2005, 22:35
Kraj: Slovenia

Re: IZVRŠBA

Odgovor Napisal/-a marjanca » 15 Jun 2015, 14:22

Prosim, če kdo ve:
Ali je že sprememba ZIZ v veljavi, in od kdaj velja?

Ne najdem, kje bi bilo zapisano, da mora zaposlenemu ostati višina minimalne plače, prej 70% minimalne bruto plače. Imamo zaposlenega, ki mu moramo trgati za izvršbo in nekje sem brala, da je bilo sprejeto, ampak od kdaj velja pa si ne znam razložiti.

Prosim za pomoč, če kdo ve kaj o tem.

Hvala in lep dan še naprej.
marjanca

ultrafin
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 151
Pridružen: 28 Jul 2004, 16:27

Re: IZVRŠBA

Odgovor Napisal/-a ultrafin » 16 Jun 2015, 12:49

ZIZ-J Ur.l.RS 53/2014 velja od 01.08.2014.

adut
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 1968
Pridružen: 28 Jan 2003, 14:37

Re: IZVRŠBA

Odgovor Napisal/-a adut » 17 Jun 2015, 11:35

Obstaja kakšno pojasnilo glede tega, kako se izvršuje sklepe, ki so pravnomočni pred uveljavitvijo novih določb? Ni mi jasno, če moramo tudi pri starih sklepih upoštevati nove določbe zakona ali pa se ravnamo po tistem, kar piše v sklepu.

adut
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 1968
Pridružen: 28 Jan 2003, 14:37

Re: IZVRŠBA

Odgovor Napisal/-a adut » 17 Jun 2015, 11:40

Našla sem:
"Zakon o spremembah in dopolnitvah Zakona o izvršbi in zavarovanju (ZIZ-J), ki ga je Državni zbor RS sprejel 4. julija 2014, je začel veljati 30. julija 2014.
ZIZ-J med drugim spreminja določbe, ki urejajo izvzetje iz izvršbe in omejitve izvršbe (101. in 102. člen ZIZ). Ker glede teh določb v ZIZ-J ni določena prehodna ureditev, začnejo veljati in se uporabljati 30. julija 2014, vendar pa pri tem opozarjamo, da so izvrševalci sklepov o izvršbi pri njihovem izvrševanju dolžni upoštevati in ravnati v skladu s prejetim (pravnomočnim) sklepom o izvršbi in v skladu z v izreku opredeljenimi omejitvami izvršbe."
http://www.racunovodja.com/clanki.asp?c ... ev_izvršbe

Odgovori