Oddaja stanovanja preko s.p-ja

Teme, ki jih ne morete uvrstiti drugam

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
Olly
Nov član
Nov član
Prispevkov: 14
Pridružen: 13 Dec 2015, 09:03

Oddaja stanovanja preko s.p-ja

Odgovor Napisal/-a Olly » 07 Feb 2016, 20:12

Do zdaj sem oddajala stanovanje kot fizična oseba. Glede na to da sem normirani popoldanski s.p., me zanima kaj je treba storiti, da bi se vnaprej stanovanje oddajalo prek s.p-ja? Kakšne so prednosti in posledice tega z davčnega, lastiškega in drugih vidikov? A je ovira, da kot lastnica stanovanja imam stalno prijavo in prijavo naslova firme na tem naslovu? Hvala za odgovore.

lelika
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 467
Pridružen: 19 Okt 2009, 15:25

Re: Oddaja stanovanja preko s.p-ja

Odgovor Napisal/-a lelika » 07 Feb 2016, 20:22

Mislim, da bi moralo stanovanje biti v osnovnih sredstvih podjetja, da bi se lahko oddajalo preko s.p.

Kar se pa tiče naslova, da je to vaš naslov bivališča in s.p. nima nobene veze.
lp

Olly
Nov član
Nov član
Prispevkov: 14
Pridružen: 13 Dec 2015, 09:03

Re: Oddaja stanovanja preko s.p-ja

Odgovor Napisal/-a Olly » 07 Feb 2016, 21:51

Kaj pa če se ne vodi dejanska evidenca osnovnih sredstev, saj jo ne potrebujem, kot normiranec, ki dejansko nima nobenih sredstev, razen svojega znanja - gre za storitveno dejavnost? In še nekaj, če jo prenesem v osnovna sredstva, a to kasneje potegne za sabo tudi kakšen dodaten davek, težave pri lastnini, prodaji stanovanja v prihodnost itn, ali ne? Hvala.

novica
Nadračunovodja
Nadračunovodja
Prispevkov: 1121
Pridružen: 04 Jan 2013, 10:11

Re: Oddaja stanovanja preko s.p-ja

Odgovor Napisal/-a novica » 08 Feb 2016, 09:36

Olly napisal/-a:Kaj pa če se ne vodi dejanska evidenca osnovnih sredstev, saj jo ne potrebujem, kot normiranec, ki dejansko nima nobenih sredstev, razen svojega znanja -.
Za oddajo v najem bi moralo biti stanovanje v OOS in bi morala voditi evidenco osnovnih sredstev;
pa tudi bi po mojem morala doregistrirati dejavnost:

ZDOH 47.čl.(3) ... se za dohodek iz dejavnosti ne šteje dohodek iz oddajanja premoženja v najem ..., če ga ne dosega fizična oseba v okviru svojega organiziranega podjetja oziroma organizirane dejavnosti.

barbara89
Novinec
Novinec
Prispevkov: 1
Pridružen: 12 Apr 2018, 19:58

Re: Oddaja stanovanja preko s.p-ja

Odgovor Napisal/-a barbara89 » 12 Apr 2018, 19:59

Pozdravljeni!

Sama imam malce drugačno situacijo. Bi lahko preko svojega s.p. oddajala v najem moževe apartmaje? Moram voditi kakšne posebne papirje oziroma, če morava skleniti kakšno pogodbo?

svejk
Novinec
Novinec
Prispevkov: 3
Pridružen: 26 Dec 2015, 11:28

Re: Oddaja stanovanja preko s.p-ja

Odgovor Napisal/-a svejk » 28 Avg 2018, 12:02

ne bom odpiral nove teme....zgoraj sem prebral debato, moja ideja pa je malenkost drugačna. Torej oče je lastnik hiše, ki se bo oddala v parih mesecih. Ker pa je že on precej v letih se mu s tem ne da baviti in želi pooblastiti mene, da se ukvarjam s tem. Ker sem trenutno brezposelen se nagibam k temu, da odprem s.p. in si s prihodkom krijem zavarovanje in "penzion" ;)
vprašanje ki pa me muči je, ali lahko sploh oddajam nepremičnino katere nisem lastnik?
predvideval bi, da lahko z kakšnim pooblastilom....kakšna ideja?

Odgovori