Napaka preteklih let ali odpis obveznosti!

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
Proby
Nov član
Nov član
Prispevkov: 29
Pridružen: 06 Avg 2010, 13:59

Napaka preteklih let ali odpis obveznosti!

Odgovor Napisal/-a Proby » 18 Feb 2016, 13:37

Prosim za pomoč, in sicer sem letos prevzela računovodstvo za neko društvo in naletela na dokaj neurejeno stanje. Sedaj želim spraviti vse na čisto.

Društvo ima na kontu 2550 = kratk.obveznosti za druge prejemke iz del.razmerja knjiženo stanje 600 € (v dobro seveda)

To stanje se vleče že sigurno od leta 2007 naprej (to lahko razberem iz posl.knjig) - za nazaj pa nimam podatkov in nimam nikogar za vprašati kaj je bilo s tem. Moram poudariti, da društvo v svojem obstoju še nikoli ni imelo nobene zaposlene osebe. Tako da sploh ne vem kako lahko to stanje na tem kontu obstaja.

Društvo ima samo nepridobitno dejavnost in v zadnjih treh letih ni preveč aktivno, tako da se po bilancah vlečejo isti zneski. Društvo ima tudi trenutno negativen društveni sklad (cca. 300 €). V letu 2015 so imeli samo eno donacijo v vrednosti 1000 €. Tako da se mi zdi znesek 600 € kar bistven.

Kaj naj naredim, če mi kdo zna pomagati? Ali naj to smatram kot napako preteklih let ali kaj drugega? Prosim tudi za ponazoritev knjiženja. Hvala.

Hvala za vsakršno pomoč.

silba
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 49
Pridružen: 24 Jul 2015, 18:09

Re: Napaka preteklih let ali odpis obveznosti!

Odgovor Napisal/-a silba » 18 Feb 2016, 17:20

odpis obveznosti in prihodki takoj. Lahko le razmišljate kaj je bilo knjiženo v preteklosti pa ne bo veliko pomagalo.

Proby
Nov član
Nov član
Prispevkov: 29
Pridružen: 06 Avg 2010, 13:59

Re: Napaka preteklih let ali odpis obveznosti!

Odgovor Napisal/-a Proby » 19 Feb 2016, 08:44

Hvala.
Ali dam to na pridobitno dejavnost (za DDPO) ali na nepridobitno?

Odgovori