Na pomoč! Kazen za direktorja d.o.o.

Teme, ki jih ne morete uvrstiti drugam

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
modraspominčica
Novinec
Novinec
Prispevkov: 3
Pridružen: 27 Nov 2017, 15:54

Na pomoč! Kazen za direktorja d.o.o.

Odgovor Napisal/-a modraspominčica » 27 Nov 2017, 16:00

Pozdravljeni!

V lanskem letu sem se v dobri veri strinjala, da bom ''na papirju'' direktorica za prijateljev d.o.o. nimam sklenjene nikakršne pogodbe, on kot lastnik pa izvaja dejavnost (torej ni zaposlen nihče). najin dogovor je bil, da bo vse uradne zadeve urejal on. danes pa dobim kazen za skoraj 3000€, ker FURS ni prejel nekega obrazca REK-1.

Ja, že vem da sem naredila neumnost, da sem to sploh podpisala - že delam a tem, da več ne bom direktorica. Ker mi na pozivu za plačilo grozijo z izvršbo oz. zaporom, če kazni ne plačam, me zanima, ali se da kaj rešiti? Prošnja za podaljšanje roka, obrazložitev o 0 zaposlenih, karkoli?

Hvala za kakršnokoli pomoč!

dziger
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 377
Pridružen: 08 Nov 2007, 11:08

Re: Na pomoč! Kazen za direktorja d.o.o.

Odgovor Napisal/-a dziger » 27 Nov 2017, 16:43

Težka, tu žal ne boste tako lahko našli opravičen razlog..očitno so bili ali so še zaposleni na tem d.o.o.
Najbrž niste kot odgovorna oseba dobili 3.000 eur ampak kot pravna oseba...ali pač

Preverite kako je z zaposlenimi in poskrbite, da prihodnje pozive vidite in na njih reagirate z dopisom v roku, ki vam ga naložijo...da se izognete prihodnjim globam.

Prijatelj pa naj plača in bo fer...edina pomoč, ki vam jo lahko svetujem...

lp

modraspominčica
Novinec
Novinec
Prispevkov: 3
Pridružen: 27 Nov 2017, 15:54

Re: Na pomoč! Kazen za direktorja d.o.o.

Odgovor Napisal/-a modraspominčica » 27 Nov 2017, 18:14

Tako je, prejela sem kot odgovorna oseba pravne osebe - žal pa ne vem, če to kaj spremeni, ker še zmeraj grozijo z izvršbo na mojem naslovu v primeru neplačila. Problem je, da tega dopisa jaz nikoli nisem prejela - kot pravim, naj bi lastnik urejal vse pravne zadeve. Tudi on pa pravi, da tega dopisa ni dobil; možno je, da so ga dali v napačni nabiralnik, ker imena firme ni na nobenem.

Mogoče veste, kako se najlažje znebim naziva direktorja?

Hvala in LP!

dziger
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 377
Pridružen: 08 Nov 2007, 11:08

Re: Na pomoč! Kazen za direktorja d.o.o.

Odgovor Napisal/-a dziger » 28 Nov 2017, 07:56

Na Ajpesu ...vendar potrebujete novo žrtev :) d.o.o. brez direktorja sem že videl a dvomim da vam bodo to pustili dandanes
Dopisi kar redno prihajajo...tako da dvomim da tudi enega od "mnogih" ni bilo na spregled

lp

modraspominčica
Novinec
Novinec
Prispevkov: 3
Pridružen: 27 Nov 2017, 15:54

Re: Na pomoč! Kazen za direktorja d.o.o.

Odgovor Napisal/-a modraspominčica » 28 Nov 2017, 18:40

Najlepša hvala za pomoč!

Suha
Novinec
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 13 Nov 2017, 09:07

Re: Na pomoč! Kazen za direktorja d.o.o.

Odgovor Napisal/-a Suha » 20 Dec 2017, 03:20

Slovenska pravna zakonodaja in verjetno še vsa ostala po tem svetu, direktorja ali managerja prepoznava kot vrhovno odgovorno osebo za posle v firmi. Za ta tveganja, kot so kazni itd. naj bi manager / direktor tudi dobil visoko plačo, ker naj bi s svojim znanjem preprečil take nevšečnosti. Torej nagrad in visoke plače direktor / manager ne dobi za ležanje v pisarni :? . Je pa res, da se managerji /direktorji na področju Slovenije v zadnjih 99 letih oz. bolje v zadnjih 72 letih v raznih paradržavnih firmah počeli ravno to. Torej ležali po pisarnah, kasirali visoke plače in nagrade, ko je šlo kaj narobe ali je šla firma zaradi napak celo v stečaj pa ni hotel vedeti nihče nič. Tipičen trenutni primer so naše banke in njihovi pretekli managerji / direktorji.

Lastnik je samo lastnik in po zakonodaji nima nobene povezave s posli firme. Lastnik samo na koncu poslovnega leta pokasira nagrado za uspešno poslovanje v obliki izplačila dobička, ali pa pokasira izgubo v obliki potrebnih dokapitalizacij za kritje izgube, ali izgubi deleža zaradi stečajev. V večjih firmah pa lastnik nastavi tudi nadzorni svet ki nadzira direktorja / managerja in vse ostale, kaj počnejo.

Skratka iz vašega zapisa se mi zdi da vas je prijatelj opetnajstil, ker ste imeli vloge v firmi ravno obrnjene glede na zakonodajo. Če vas bodo zvlekli na razna sodišča se zgovarjajte da ste bili zavedeni in nevedni, kar je glede na zapis verjetno žal bilo res. Skratka nauk ostalim je, da se pazijo takih kravjih kupčij.

Odgovori