Kako do starih podatkov o plačanih prispevkih?

Novosti v letu 2011
ultrafin
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 151
Pridružen: 28 Jul 2004, 16:27

Re: Kako do starih podatkov o plačanih prispevkih?

Odgovor Napisal/-a ultrafin » 18 Sep 2018, 11:51

Že pred leti sem se logirala na MOJ ZPIZ. Sem urejala svoje, moževe in šefove (lastnik podj.) podatke. Cela štala.

Manjkala so mi nekatera leta, čeprav sem bila zaposlena pri istem delodajalcu in sem 1000% prepričana, da smo poslali vse M4, ker sem bila računovodja v tem podjetju, niso imeli mojega M1, da sem sploh bila prijavljena, za neko drugo podj. niso imeli M2, da so me odjavili, zopet tudi manjkajoči M4 ( kako manjkajo, če sem jih sama pošiljala na ZPIZ-priporočeno s povratnico ? ), ipd.
Pri možu so tudi manjkala vmesna leta, čeprav je bil zaposlen pri istem delodajalcu. V redu so edino podatki za vsa leta, ko je s.p..
Pri šefu so bili narobe vnešeni plačani prispevki ( 14.000,00 SIT namesto 1.400.000,00 SIT ), manjkali so M4.

Ko sem telefonsko spraševala kako je mogoče, da manjkajo vmesna leta pri istem delodajalcu in da sem 1000%, da so M4 bili poslani, sem dobila odgovor, da so podatke vnašali študenti, katere ni nihče kontroliral, ali pa da podatke imajo oz. jih oni vidijo na mikrofilmih, samo na Mojem ZPIZ-u jih jaz ne vidim, ipd.
Skratka, najprej sem pridobila vse manjkajoče dokumente ( hvala bogu so podjetja bila še aktivna ), jih skenirala in jim jih poslala, nato pa od postavke do postavke težila po telefonu toliko časa, da so vnesli vse postavke oz. popravke tako , da sem jih tudi jaz videla na Mojem ZPIZ-u. Porabila sem cca. 4 mesece, ampak sem uredila.

Zaradi svojih izkušenj vsakemu svetujem logiranje na ZPIZ ter kontrolo podatkov. Ne čakajte na podatke in izračune ZPIZ-a, ker ni rečeno, da imajo sploh/pravilno vnešene podatke.
Hočeš v penzijo, ko dobiš izračun te skoraj kap pa niti ne veš, da je za nizko penzijo lahko kriva šlamparija in neodgovorno delo na inštituciji, ki bi morala imeti ne samo 100% ampak 1000% pravilno urejene podatke. Bogve koliko ljudi je bilo zaradi takšne ali drugačne šlamparije doživljensko prikrajšanih za boljšo pokojnino.
Spravljajte vse dokumente, ki jih v zvezi s plačami dobite v podjetjih.

Janina1
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 1820
Pridružen: 09 Nov 2005, 17:55

Re: Kako do starih podatkov o plačanih prispevkih?

Odgovor Napisal/-a Janina1 » 19 Sep 2018, 16:56

Moje vprašanje se nanaša na delovno dobo.

Ali mogoče veste, če se nekdo invalidsko upokoji za polovični delovni čas, kako se mu naprej od upokojitve šteje delovna doba? Obdržal je 20 urni/tednik kot s.p.
Lepo vas pozdravljam.




Bodi zmeren na vseh področjih, tudi v zmernosti. Oskar Wilde 8)

vesnak
Računovodski mojster
Računovodski mojster
Prispevkov: 841
Pridružen: 18 Maj 2004, 11:39
Kraj: Celje

Re: Kako do starih podatkov o plačanih prispevkih?

Odgovor Napisal/-a vesnak » 19 Sep 2018, 23:04

Janina: ali dobiva nadomestilo od ZPIZa za invalidsko in je prijavljen na zzzs za 40 urni delovnik? preverite?
imam namreč primere, ko so osebe zavarovane za 40urni delovnik, za polovični delovni čas dobiva plačo in so plačani prispevki, za ostalo polovico pa dobiva nadomestilo od ZPIZa; sklepam, da je polna delovna doba , vendar pokojninska osnova pa le tisto kar dobiva delavec kot plačo?

Janina1
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 1820
Pridružen: 09 Nov 2005, 17:55

Re: Kako do starih podatkov o plačanih prispevkih?

Odgovor Napisal/-a Janina1 » 20 Sep 2018, 14:43

Nič še ne dobiva. Odločbo iz ZPIZa pričakuje oktobra in mu moram takrat urediti zavarovanje.

Gre za nosilca s.p.-ja, ne za zaposlenega.
Lepo vas pozdravljam.




Bodi zmeren na vseh področjih, tudi v zmernosti. Oskar Wilde 8)

Janina1
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 1820
Pridružen: 09 Nov 2005, 17:55

Re: Kako do starih podatkov o plačanih prispevkih?

Odgovor Napisal/-a Janina1 » 27 Sep 2018, 08:51

Ali mogoče vsaj kdo ve za kakšen konkreten naslov, kjer bi se le-to izvedelo?
Lepo vas pozdravljam.




Bodi zmeren na vseh področjih, tudi v zmernosti. Oskar Wilde 8)

adut
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 1968
Pridružen: 28 Jan 2003, 14:37

Re: Kako do starih podatkov o plačanih prispevkih?

Odgovor Napisal/-a adut » 01 Okt 2018, 16:52

Verjetno bodo na ZPIZ-u vedeli, pa mogoče tudi ZZZS lahko povprašate, kako in kaj.
Domnevam, da bo tako, kot je pisala vesnak - zavarovanje se ne spremeni, za polovični delovni čas plačuje prispevke, za drugo polovico dobi nadomestilo.

MEDEIA
Novinec
Novinec
Prispevkov: 4
Pridružen: 25 Feb 2014, 17:15

Re: Kako do starih podatkov o plačanih prispevkih?

Odgovor Napisal/-a MEDEIA » 02 Okt 2018, 16:10

Pozdravljeni,
kot je že bilo navedeno v enem od zgornjih sporočil, je večino podatkov, ki jih je imel bivši SDK, prevzel Arhiv republike Slovenije. Na spletni strani poiščite informacije o delovnem času in se obrnite direktno na arhiv, kjer vam bodo iz dokumentacije lahko posredovali vse kar se nanaša na vas. Glede na to, da je šlo v vmesnem obdobju kar precej podjetij v stečaj oz so prenehala obstajati, podatkov pri njih ne moremo več iskati.
Sodelavka je manjkajoče podatke za obdobje od leta 1995 dalje dobila v Arhivu.

http://www.arhiv.gov.si/si/kontakt/

l.p.,
N.

febo
Računovodski mojster
Računovodski mojster
Prispevkov: 744
Pridružen: 12 Avg 2003, 10:48
Kraj: Pomurje

Re: Kako do starih podatkov o plačanih prispevkih?

Odgovor Napisal/-a febo » 02 Okt 2018, 20:32

@Janina1
Upam da nisem pozen. Postopek je naslednji :
Domnevam da je vaša stranka razvrščena v II oz. III kategorijo invalidnosti. To še ne pomeni da je invalidsko upokojen, ampak da bo delal s krajšim delovnim časom od polnega oz. 20 ur tedensko. Ko stranka prejme Odločbo ZPIZ, traja še 15 dni pritožbenega roka. Po tem roku ZPIZ izda Obvestilo o dokončnosti odločbe.
Ko prejme to obvestilo, boste pri ZZZS naredili spremembo na obrazcu M-3. Pri tem vnesete samo invalidnost in datum nastanka (to je datum na obvestilu o dokončnosti odločbe). Priložiti je potrebno Odločbo ZPIZ in Obvestilo o dokončnosti odločbe. Delovni čas ostane 40 ur tedensko.
Naknadno bo ZPIZ izdal odločbo o višini delnega nadomestila (za 20 ur), še naprej pa bo plačeval prispevke za 20 ur.
Da opozorim, samozaposleni enako kot ostali zaposleni, ima pravico do kritja prispevkov za PIZ in nagrado, ki jo uveljavlja pri Skladu za invalide RS.

vesnak
Računovodski mojster
Računovodski mojster
Prispevkov: 841
Pridružen: 18 Maj 2004, 11:39
Kraj: Celje

Re: Kako do starih podatkov o plačanih prispevkih?

Odgovor Napisal/-a vesnak » 02 Okt 2018, 22:53

vendar nadomestilo, ki ga dobivaš od ZPIZ ne gre v pokojninsko osnovo....

febo
Računovodski mojster
Računovodski mojster
Prispevkov: 744
Pridružen: 12 Avg 2003, 10:48
Kraj: Pomurje

Re: Kako do starih podatkov o plačanih prispevkih?

Odgovor Napisal/-a febo » 02 Okt 2018, 23:55

V pokojninsko osnovo gre celotna osnova od katere zasebnik plačuje prispevke.

Janina1
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 1820
Pridružen: 09 Nov 2005, 17:55

Re: Kako do starih podatkov o plačanih prispevkih?

Odgovor Napisal/-a Janina1 » 10 Okt 2018, 16:06

Hvala Febo, za natančne podatke.

Torej delovna doba v naprej se mu bo štela polovično. V enem letu bo imel pol leta delovne dobe.
Lepo vas pozdravljam.




Bodi zmeren na vseh področjih, tudi v zmernosti. Oskar Wilde 8)

febo
Računovodski mojster
Računovodski mojster
Prispevkov: 744
Pridružen: 12 Avg 2003, 10:48
Kraj: Pomurje

Re: Kako do starih podatkov o plačanih prispevkih?

Odgovor Napisal/-a febo » 10 Okt 2018, 16:19

Ne vem, ker nisem videl odločbo. Če je dobil odločbo o razvrstitvi v II ali III kategorijo invalidnosti in pravico do nadomestila za 20 ur, v takem primeru mu ostane delovni čas 40 ur tedensko in pravica za nadomestilo 20 ur ki ga uveljavlja pri ZPIZ. Moja razlaga zgoraj gre v to smer. Dvomim da je invalidsko upokojen za polovični delovni čas.

Odgovori