Je kdo za izmenjavo mnenj?

Teme, ki jih ne morete uvrstiti drugam

Moderator: Mirko Zbačnik

K-zeko
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 352
Pridružen: 06 Nov 2004, 14:02
Kraj: Slovenia

Je kdo za izmenjavo mnenj?

Odgovor Napisal/-a K-zeko » 06 Dec 2018, 10:09

Živijo,
ne vem točno ali sodi sem - vendar že dalj časa razmišljam, da bi se želel srečati s kakšnim računovodjem, vodjem servisa...kot sem tudi sam.
Namen - izmenjava pogledov, mnenj, idej. Jaz sem namreč svojo podjetniško pot začel čisto iz 0, zgradil firmo, računovodski servis - brez kakšnih posebnih stikov z drugimi... itak najbolj pameten - ob tem naredil 1000 in eno napako in mnogokrat skoraj obupal.

No... če razumete zgodbo se kaj javite na ZS, če je kdo zainteresiran. Mislim, da bi bilo koristno. Lokacija - LJ.

lp

Nina
Administratorka
Administratorka
Prispevkov: 2139
Pridružen: 27 Nov 2002, 19:16
Kraj: Kranj
Kontakt:

Re: Je kdo za izmenjavo mnenj?

Odgovor Napisal/-a Nina » 06 Dec 2018, 12:00

Če bi se pokazal interes, se lahko dogovorimo in organiziramo srečanje in morda povabimo še kakšnega strokovnjaka ;)

Lahko se javite tudi meni na nina@racunovodja.com ali pa če mi bo K-zeko sporočil, kakšen je bil odziv :)

Anela
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 563
Pridružen: 05 Apr 2004, 12:58
Kraj: Slovenia

Re: Je kdo za izmenjavo mnenj?

Odgovor Napisal/-a Anela » 07 Dec 2018, 08:02

Pozdravljam takšno srečanje. Morda je tudi moja zgodba podobna kot zgoraj. Pred odprtjem lastnega računovodskega servisa sem bila sicer 20 let računovodja in zato samo računovodstvo ni bil problem (poleg zakonodaje, strokovne literature se tudi na spletu najde marsikateri odgovor).
Ogromno odprtih vprašanj in dilem pa ostaja glede odnosa s strankami - kaj vse napisati v pogodbo, kako natančno opredeliti vsa dela in terminske roke; kaj storiti, ko se stranka ne drži rokov, ali ko prikriva nekatere dokumente oz. dejanja...?
Ne vem, ali naj npr. vsak mesec težim za dokumente, ko jih 31. še čakam za obračun DDV, pa jih potem dobim z manjkajočimi vmesnimi številkami... imam občutek, da se samo jaz sekiram za roke in pravilnost obračunov, njim je pa tako vseeno. Je bolje postopati bolj strogo, morda celo prekiniti sodelovanje ali biti vedno razumevajoč?
Imate tudi drugi podobne probleme? Predvsem na tem področju bi bila zelo vesela, če bi lahko delili mnenja in ideje, kako doseči izboljšanje.
Lep pozdrav!
Anela

Janina1
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 1820
Pridružen: 09 Nov 2005, 17:55

Re: Je kdo za izmenjavo mnenj?

Odgovor Napisal/-a Janina1 » 07 Dec 2018, 14:44

Čudovita ideja za izmenjavo mnenj, vedno sodelujem s konkurenco.
Lepo vas pozdravljam.




Bodi zmeren na vseh področjih, tudi v zmernosti. Oskar Wilde 8)

K-zeko
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 352
Pridružen: 06 Nov 2004, 14:02
Kraj: Slovenia

Re: Je kdo za izmenjavo mnenj?

Odgovor Napisal/-a K-zeko » 07 Dec 2018, 15:44

Super, za začetek povabim na kavo :). Javi naj se mi na ZS tisti, ki je za.

K-zeko
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 352
Pridružen: 06 Nov 2004, 14:02
Kraj: Slovenia

Re: Je kdo za izmenjavo mnenj?

Odgovor Napisal/-a K-zeko » 17 Dec 2018, 08:52

Živijo,
meni se ni nihče javil na ZS - predvidevam, da gre za previdnost/nezaupanje - zato mogoče predlagam Administratorki Nini, da nas zbobna skupaj na kakšno čisto enostavno srečanje ob kavi...za začetek - res nebi komplicirali, toliko, da se spoznamo in da vidimo, kakšen je interes.

Lep začetek tedna vsem!

Nina
Administratorka
Administratorka
Prispevkov: 2139
Pridružen: 27 Nov 2002, 19:16
Kraj: Kranj
Kontakt:

Re: Je kdo za izmenjavo mnenj?

Odgovor Napisal/-a Nina » 18 Dec 2018, 13:40

Če se strinjate, razmišljamo o terminu po novem letu, da bo dovolj časa vse skupaj uskladiti.

lauren
Računovodski mojster
Računovodski mojster
Prispevkov: 836
Pridružen: 22 Nov 2007, 10:12

Re: Je kdo za izmenjavo mnenj?

Odgovor Napisal/-a lauren » 19 Dec 2018, 07:55

tudi jaz bi bila za tako srečanje, ampak sem iz štajerskega konca.
kaj če bi naredili kaj preko spleta, mogoče kako zaprto skupino na fb?

K-zeko
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 352
Pridružen: 06 Nov 2004, 14:02
Kraj: Slovenia

Re: Je kdo za izmenjavo mnenj?

Odgovor Napisal/-a K-zeko » 20 Dec 2018, 08:15

Živijo, se strinjam z obojim :). Po novem letu srečanje, Sem pa že naredil tudi FB skupino in mi pišite, da vas povabim, saj je skupina zaprta.

KANARČEK
Nadračunovodja
Nadračunovodja
Prispevkov: 1010
Pridružen: 08 Sep 2010, 13:32

Re: Je kdo za izmenjavo mnenj?

Odgovor Napisal/-a KANARČEK » 20 Dec 2018, 09:54

Zdravo, tudi jaz se pridružujem ideji o srečanju oz. skupini. Pozdravljam idejo, smo že imeli to na našem koncu - zmenili smo se za srečanja vsak prvi ponedeljek v mesecu - potem pa je to počasi izzvenelo....
Me sprejmete v skupino? Prosim.....

K-zeko
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 352
Pridružen: 06 Nov 2004, 14:02
Kraj: Slovenia

Re: Je kdo za izmenjavo mnenj?

Odgovor Napisal/-a K-zeko » 20 Dec 2018, 15:56

A ste prejeli moje sporočilo? Ker mi piše da je pošta v Odhajajoče...pa ne vem, ali je bilo zares poslano...

K-zeko
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 352
Pridružen: 06 Nov 2004, 14:02
Kraj: Slovenia

Re: Je kdo za izmenjavo mnenj?

Odgovor Napisal/-a K-zeko » 27 Dec 2018, 09:54

Zdravo,
ajde, javite se mi, na Facebook je že skupina, vendar nas je zenkrat malo... verjamem pa, da bo zelo koristno, če se povežemo!
Torej - pišite mi tu na forumu ZS, pa vam pošljem povezavo do skupine na facebook. Upam, da je to OK s strani administratorja foruma.

lp

Odgovori