Aneks k pogodbi - prehrana


Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
Sara30
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 325
Pridružen: 10 Okt 2007, 09:22

Aneks k pogodbi - prehrana

Odgovor Napisal/-a Sara30 » 10 Maj 2019, 08:25

Pozdravljeni,

delavec je izrazil željo, do mu namesto ob plači regres za prehrano izplačamo v bonih restavracije. Zanima me ali je to mogoče urediti z aneksom, glede na to da ostali zaposleni bodo imeli izplačano prehrano ob plači? (samo on bi to imel na bone)

Boni za prehrano stanejo 5,5€. Ali je potrebno potem razliko do 6,12€ (0,62€) izplačati ob plači?

Ter zadnje vprašanje - kako se potem račun restavracije poknjiži? Kot račun (4/220), kot regres za prehrano (4731/255) ali kot nek hibrid obeh (4731/220)?

Hvala in l.p.
Sara

Sara30
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 325
Pridružen: 10 Okt 2007, 09:22

Re: Aneks k pogodbi - prehrana

Odgovor Napisal/-a Sara30 » 13 Maj 2019, 11:21

Pozdravljeni,

del odgovora sem že dobila drugje in sicer, da se razlika med bonom ter regresom za prehrano izplača ob plači ter da se račun restavracije poknjiži kot regres za prehrano - brez DDV (4731/255)

Sedaj me samo zanima ali je v redu, da enemu izmed zaposlenih izplačam prehrano v bonih 5,50€ ter doplačilo ob plači 0,62€ - medtem ko drugim zaposlenim celoten znesek 6,12€ nakažem ob plači.

Po moji logiki ne bi smelo priti do težav, ker zaposleni dobi izplačano regres v isti višini kot ostali - le na drugačen način.

Kakšno je vaše mnenje?

Hvala in l.p.
Sara

slovan
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 7952
Pridružen: 11 Feb 2006, 17:10
Kraj: Ljubljana

Re: Aneks k pogodbi - prehrana

Odgovor Napisal/-a slovan » 14 Maj 2019, 09:24

Menim, da rešitev ni povsem v skladu z zakonom/pravilnikom. Za neobdavčen del povračila stroška za prehrano se šteje povračilo do zneska 6,12€ na dan
Kolikor delavec uporabi drugačno rešitev - v vašem primeru se je odločil za prehrano v restavraciji - je za delodajalca to znesek do katerega je delavec upravičen. Pri tem ni pomembno, da prejemajo drugi zaposleni povračilo v obliki denarja in ne v obliki bonov za prehrano. Za vas je strošek vrednost bona.

lp

Sara30
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 325
Pridružen: 10 Okt 2007, 09:22

Re: Aneks k pogodbi - prehrana

Odgovor Napisal/-a Sara30 » 23 Maj 2019, 13:59

Hvala za Vaše mnenje.

Sedaj imam dve konfliktni informaciji. Ali ima še kdo kakšno mnenje glede izplačila?

Pa še nekaj. Ko oddam REK obrazec ali evidentiram pod prehrano znesek računa za bone ali pustim prazno?

Hvala in l.p.
Sara

Odgovori