Prikazana minimalna placa, preostanek na popoldanski s.p.


Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
Miskoshisko
Novinec
Novinec
Prispevkov: 1
Pridružen: 23 Maj 2019, 15:34

Prikazana minimalna placa, preostanek na popoldanski s.p.

Odgovor Napisal/-a Miskoshisko » 23 Maj 2019, 15:44

Sem iskal po forumih pa ne najdem podobnega primera.

Moja situacija je sledeca. 6 let sem redno zaposlen v podjetju, ki mi izplacuje minimalno placo, preostanek do dogovorjenega pavšala pa mi poravnajo preko popoldanskega normiranega sp-ja.

Naj dodam, da je minimalna placa poravnana s strani enega podjetja, kot sp pa racun izstavim na drugo, povezano podjetje, ki je pac bilo s strani vodilnih ocitno ustvarjeno prav za te zadeve.

Nekje sem zasledil, da naj bi bil delodajalec primoran poravnati tudi prispevke za socialno varnost za ta del, ki ga prejmem preko sp, pa vendar se sprasujem, ce to drzi, saj gre v bistvu za dve loceni podjetji. Kar jih verjetno opere davcne goljufije, kljub temu, da je jasno za kaj tu gre.

S podjetjem imam podpisan aneks k zaposlitvi, kjer je naveden moj neto znesek pavsala. Torej minimalna placa plus preostanek preracunan vsak mesec do tega neta zneska.

Je ta nacin sploh legitimen s strani delodajalca?

Kakrsna koli informacija bo res dobrodosla in se zahvaljujem.

slovan
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 7952
Pridružen: 11 Feb 2006, 17:10
Kraj: Ljubljana

Re: Prikazana minimalna placa, preostanek na popoldanski s.p.

Odgovor Napisal/-a slovan » 25 Maj 2019, 08:22

O tem je bilo že veliko napisanega. Tudi o posledicah takšnega ravnanja. Na kratko: način ni pravilen in ko bodo na obisku dacarji, boste kratko potegnili vi sami.
lp

Janina1
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 1820
Pridružen: 09 Nov 2005, 17:55

Re: Prikazana minimalna placa, preostanek na popoldanski s.p.

Odgovor Napisal/-a Janina1 » 25 Maj 2019, 09:11

Imeti morate še kakšnega "delodajalca"......Če imate izdanih računov letno npr. na 3 različna podjetja je vse skupaj bolj normalno. To je samo moje mnenje-sodelovanje preko s.p. se mi zdi namreč ok.
Lepo vas pozdravljam.




Bodi zmeren na vseh področjih, tudi v zmernosti. Oskar Wilde 8)

Odgovori