Plače - razmišljanje


Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
nina27
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 101
Pridružen: 30 Jul 2008, 19:57

Plače - razmišljanje

Odgovor Napisal/-a nina27 » 27 Nov 2019, 13:15

Prosim za malo pomoči pri razmišljanju. Minimalna bruto plača je zakonsko določena in bi jo naj dobili vsi zaposleni za polni delovni čas. Kako je potem možno, da določeni delavci dobijo 500€ neto (nimajo kredita ali kakršnih koli odtegljajev)?

Od 1.1.2020 se bo minimalna plača dvignila. Iz nje naj bi bili izvzeti vsi dodatki. Direktor razmišlja, da bi jim dal 700€ osnovne plače in 140€ dodatka na težavnost dela. V primeru bolniške, bi se bolniška obračunala samo od osnovne plače, brez dodatka za težavnost dela. Sem mnenja, da to ni možno, vendar me prepričuje, da ostali delajo tako. Znanka dobi 400€ plače, če je v bolniški. Mi lahko kdo razloži, kako je to mogoče? Naj povem še, da v podjetju nimamo ravno nizkih plač. Problem so samo bolniške, saj dobijo za cel mesec bolniške skoraj toliko kot bi delali in nekateri to res izkoriščajo.

Prosim pojasnite mi, kako lahko dobijo nekateri tako nizki neto in tako nizke bolniške? Jaz sem namreč mnenja, da to zakonsko ni prav, direktor me prepričuje, da nimam pojma.

Ella
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 104
Pridružen: 29 Apr 2004, 12:46

Re: Plače - razmišljanje

Odgovor Napisal/-a Ella » 03 Dec 2019, 16:27

Mislim, da izhaja iz tega, da je minimalna plača določena za polni delovni čas ZA DELO.
Ko delavec ne dela pa ...
Vendar je to le moje laično razmišljanje.

Odgovori