obračunani pripsevki-rek in iRek

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
uni
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 1762
Pridružen: 12 Mar 2004, 20:29

obračunani pripsevki-rek in iRek

Odgovor Napisal/-a uni » 28 Apr 2020, 21:51

1.Za vrsto dohodka 1002 se prizna oprostitev prispevkov za ZPIZ delojemalca in delodajalca .
V iRek se mi pri prispevkih zavarovanca (A071) izpiše znesek v stolpcu Obračunani IN v stolpcu plačani znesek;
v istem iRek se mi pri prisp.delodajalca (A081)izpiše znesek SAMO v stolpcu Obračunani, v stolpcu plačani ni podatka.


2.
Za vrsto dohodka 1004-čakanje na delo- kjer se prizna oprostitev vseh prispevkov:
v iRek se pod prispevke zavarovanca izpišejo zneski v A071 do A074 v obe koloni, Obračunani in Plačani , tako da je tudi vsota v obeh kolonah(A075) enaka.
Medtem ko se pod prispevke delodajalca od A081 do A085 izpolnijo podatki samo v stolpu Obračunani, stolpec Plačani znesek pa je nič.

Kar mi ni logično, glede na to,da velja oprostitev plačila vseh prispevkov za čas čakanja na delo.

3. 1190-krizni dodatek : se izpolnijo samo iREk, na samem REK pa so vsa polja od 101 in naprej prazna?

4. program mi povračila za malico in prevoz prikaže v celoti na 1001, na 1002 pa tega podatka ni. Ali ne bi bilo treba prikazati te stroške ločeno, za čas do 12.3.in od 13.3.naprej?

Žal nikjer ne najdem konkretnih navodil za rek obrazca-prav po posameznih poljih ,npr.A071..v katero kolona se vpisuje in v katero ne..

Če ima kdo voljo odgovarjati, se priporočam za hitro pomoč, ker ni več veliko časa za oddajo:))
Lep večer

Odgovori