Potni nalog

Teme, ki jih ne morete uvrstiti drugam

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
Vanessa35
Novinec
Novinec
Prispevkov: 3
Pridružen: 10 Jul 2009, 09:01

Potni nalog

Odgovor Napisal/-a Vanessa35 » 27 Okt 2020, 20:38

Pozdravljeni!
Imam eno vprašanje, delamo po terenu, ponavadi pa ne pišem nobenega potnega naloga, ker sem "normiranec" in si stroškov ne vpoštevam! Sedaj pa zaradi trenutnih ukrepov "prepoved prehajanja med občinami" bi veretno če grem na teren delat potrebovala potni nalog kot dokaz da lahko grem prek občinske meje, v primeru kontrole! Torej moje vprašanje je to, ali ve kdo, kaj naj pokažem ob morebitni kontroli, če je zahtevan potni nalog, kako naj ga izpišem čim bolj enostavno, na netu sem dobil neke komplicirane kjer se piše stroškein nevem kaj vse, je kakšna enostavnejša varianta, torej tega ne bi dala v noben strošek oziroma ga sama niti ne rabim za nič drugega kot samo za dokazilo ob morebitni kontroli! Hvala

slovan
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 7952
Pridružen: 11 Feb 2006, 17:10
Kraj: Ljubljana

Re: Potni nalog

Odgovor Napisal/-a slovan » 28 Okt 2020, 08:33

Potni nalog je listina z vsemi elementi, ki so potrebni za obračun stroškov (četudi menite, da si jih ne boste upoštevali, vendar so tako upoštevani v pavšalnem znesku normiranih stroškov).
Lahko pa napišete izjavo s podatki: kam potujete, zakaj, h komu (delo računovodje v drugem podjetju - pogodba s stranko; servisna storitev-naročilo stranke...).
Torej odvisno je od tega s čim se ukvarjate, ali lahko opravljate tovrstno storitev; ali imate sklenjeno pogodbo itd....

lp

Odgovori