Stečaj

Teme, ki jih ne morete uvrstiti drugam

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
Piikiica
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 58
Pridružen: 30 Avg 2005, 15:29

Stečaj

Odgovor Napisal/-a Piikiica »

Vodim računovodstvo za eno podjetje, ki se je odločilo, da bo šlo v stečaj. TRR je že blokiran, stečaj bodo predlagali lastniki. Mene pa zanima, kakšen je postopek. Kako konkretno in kam se prijavi stečaj? Kako je z računovodstvom? Če se ne motim, moram narediti zaključno bilanco in jo v 60 dneh oddati na Ajpes? V 30 dneh pa Dursu oddati tudi napoved davka od dobička? Ali to drži? Prosim za pomoč, če ima kdo izkušnje s tem. Pika
OBRANGORAZD
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 114
Pridružen: 14 Jun 2005, 08:37

Odgovor Napisal/-a OBRANGORAZD »

DRŽI, podjetje v stečaju se smatra kot novo podjeteje, in morate narediti novo otvoritveno bilanco, stečajni upravitelj pa vam da podtake, ki jih boste iz prejšne bilance (zaključne ) upoštevali v novi. Več o tem mislim da je SRS 37
METER GOR DOL !
tankra
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 321
Pridružen: 19 Nov 2004, 14:13
Kraj: Slovenia
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a tankra »

V primeru stečaja, boste dobili stećajnega upravitelje kateri bo moral zagotoviti oddaje zaključnega računa in sicer na dan pred uvedbo stečaja.
Narediti morate bilance in pa obračun DDV na dan pred uvedbo stečaja nato pa otvoritveno bilanco za katero je zadolžen stečajni upravitelj tako, da je najbolje, da počakate na njegova navodila. Pregladam pa vam, da v kolikor veste, da bo stečaj maksimalno razčistite vse konte in pošljete IOP obrazce tako dobaviteljem kot kupcem.
Lp
Tanja
Odgovori