s.p. , pogodba o delu


Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
Cepar
Novinec
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 22 Avg 2005, 13:36

s.p. , pogodba o delu

Odgovor Napisal/-a Cepar » 11 Okt 2005, 21:13

Pozdravljeni vsi računovodski majstri.
Rad bi vas povprašal malo glede s.p. in pogodbe o delu.
1. Najprej s.p. - koliko pripevkov je potrebno plačati osebi, ki odpre svoj s.p., vem da je odvisno od osebe same, vendar vseeno me zanima kolikšna je približna cifra(normalno).
2. če sklenem pogodbo o delu za npr. 6 mesecev - v tem času mi teče delavna doba al ne. po mojem ja nekateri pa me opozarjajo da ne. nejbolje je da mi vi to poveste ker imate več izkušenj s tem.
Hvala vsem, za odgovore.
En lep računovodski pozdrav vsem.
Cepar

ansaj
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 187
Pridružen: 25 Nov 2003, 18:00

Odgovor Napisal/-a ansaj » 12 Okt 2005, 09:25

Najnižji prispevki za s.p. so 46.833,00 SIT.
Pri pogodbi o delu vam ne teče delovna doba in tudi niste zavarovani iz tega naslova.

Cepar
Novinec
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 22 Avg 2005, 13:36

s.p.

Odgovor Napisal/-a Cepar » 15 Okt 2005, 15:00

Če ti ponudi neko podjetje 180.000 brtuto na mesec, se splača? Kakšno je vaše mnenje, ker jaz se prvič srečujem s tem problemom? Namreč podjetje, s katerim se dogovarjam želi, da odprem s.p., nudijo pa mi tistih 180.000 sit bruto plače? Koliko denarja moram odtujit od teh 180.000 za vse prispevke (pokojninsko, delovna doba, zavarovanje,...).

Prosim vas pomagajte mi ker ta teden imam še zadnji razgovor in ne vem kaj in kako. grem v to ali ne?

Res hvala vsem za pomoč in nasvete!!!

Martin
LP
Cepar

ari
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 146
Pridružen: 24 Avg 2005, 13:23

Odgovor Napisal/-a ari » 15 Okt 2005, 17:35

Če odprete lasten s.p. potem vam teče delovna doba .Prispevke si plačujete sami najnižji so 46833.00 sit. Potem je tukaj še strošek računovodstva odvisno kakšen bo vaš obseg dela,strošek regresa za prehrano saj ga boste verjetno obračunal cca.22000.00 sit,in po enem letu še strošek obrtne ali gospodarske zbornice zopet odvisen od vašega prometa in pa še akontacija davka iz dejavnosti ki bi bil pri 1000000.00
neto prometa 13333,33 sit mesečno.
torej: 180000-46833-22000-13333=97834
Strošek za računovodstvo nisem odbila ker ne vem koliko boste plačeval.
Upam da sem vam nekoliko pomagala.
tara

Cepar
Novinec
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 22 Avg 2005, 13:36

Odgovor Napisal/-a Cepar » 17 Okt 2005, 19:09

Hvala za odgovor.
Sem že malo tečen s tem, ma kaj hočem če sem dilemi. :(
Meni so ponudili v tem podjetju delo pospeševalca prodaje (za primorsko). Bi pa moral to delo opravljati kot s.p. ne kot njihov zaposlen (kot zastopnik). Moji prihodki bi bili 180.000,00 sit (bruto) na mesec(ki bi jih oni meni nakazali) kar znese 2.160.000,00 sit na leto.
kako je pa v primeru dopusta? V primeru bolezni? Kaj pa regres? če odprem s.p. mi najbrž tudi avta ne bodo dali oz. bom imel svojega?
Res ne vem če se mi splača za 180.000 bruto sprejet to delo kot s.p..
Kaj se vam zdi?
Cepar

SVEN
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 389
Pridružen: 12 Mar 2005, 15:16
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a SVEN » 17 Okt 2005, 20:35

Dopust je v tem primeru neplačan oz. že vštet v tistih 2.160,000 Sit. Prav tako bolniška do 30 delovnih dni (v kosu), ki gre v vaše breme.Regresa nimate.
Avto vam lahko dajo, če imate tak dogovor....

Če boste imeli v pogodbi še tudi kakšno stimulacijo oz. dodatek za uspešnost, potem bo šlo. Drugače pa...


Srečno!
LP,
Sven Slika

natalijacer
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 38
Pridružen: 21 Feb 2004, 16:46
Kraj: Slovenia

Odgovor Napisal/-a natalijacer » 17 Okt 2005, 20:42

JAZ IMAM S.P. NAJ TI POVEM, KAKO JE PRI MENI.
- DOPUST IMAM TE, KO SI LAHKO VZAMEM ČAS, KI SI GA LAHKO SAMA DOLOČIM, VENDAR MI NIHČE NIČ NE PLAČA (DOPUSTA NAMREČ)
- KO SEM BOLANA, LAHKO GREM V BOLNIŠKO IN SE MI ZMANJŠAJO PRISPEVKI ZA PLAČILO (VSAJ MISLIM DA SE MI, SAMA ŠE NISEM BILA V BOLNIŠKI, RAJE KAK DAN PRELEŽIM IN NASLEDNJI DAN DELAM DALJE,..)
- REGRES SI NE MOREM IZPLAČATI
- Z AVTOM PA SE MORAŠ DOGOVORITI S PODJETJEM. K NAM HODIJO RAZLIČNI POTNIKI. TI KI IMAJO SAMI S.P. SI AVTO V 90 % KUPIJO SAMI IN SAMI PLAČAJO BENCIN. IZRAČUNAJ SI KALIKO KM BOŠ POREVOZIL NA MESEC * PORABO IN DOBIL BOŠ ZNESEK KI PA GA MORA NEKDO KRIT. ALI TI ALI PA PODJETJE ZA KATERE BOŠ DELAV.

DVOMIM, DA ČE BOŠ DOSTI NA CESTI,S TEM PA SO POVEZANI STROČKI BENCINA, HRANE, REGISTRACIJA, AVTO , GUME,..., DA TI KAJ DOSTI OSTANE.

TO JE SAMO MOJE MNENJE, KI PA NI NUJNO, DA JE TUDI PRAVILNO

NATALIJA

ari
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 146
Pridružen: 24 Avg 2005, 13:23

Odgovor Napisal/-a ari » 18 Okt 2005, 13:44

180000,00 sit bruto je relativno malo. odvisno pač koliko boš še zaslužil s prodajo, verjetno boš od tega tudi imel kakšen procent. Dopust ne boš imel plačan z njihove strani ,bolniške do 30 dni tudi ne dobiš plačane in strošek bencina bo tudi šel iz tvojega žepa pa čeprav boš imel kilometrino potem kot strošek. Če imaš potem kot s.p.. možno še kako dodatno zaslužit to boš pa najbolje vedel sam.
tara

Cepar
Novinec
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 22 Avg 2005, 13:36

Odgovor Napisal/-a Cepar » 27 Okt 2005, 22:30

Pozdravljeni vsi skupaj.

Naj vam povem, da sem uspešno odprl s.p., tako da z novembrom začnem z delom. Kako se pa bo vse ekupaj razvijalo pa bom videl čez mesec ali dva, takrat vas bom obvestil kako se da ali pa ne da.
Sedaj pa me zanima še enih par stvari, ki jih do sedaj nisem še počel:

1. Kako je z računi, ki jih lahko dajem v strošek (kateri računi se upoštevajo in kaj mora biti na račun navedeno npr. moje ime ali kaj?)?---Moja dejavnost je posredovanje pri prodaji.
2.Ko jaz izstavljam račun (podjetju s katerim sem sklenil pogodbo o sodelovanju), ima tta račun kakšno posebno obliko(kaj mora vsebovati, katere podatke). Ima kdo kakšeno obliko računa?
3. potni nalogi - opravljal bom terensko delo (5dni na terenu), izpolnjujem dnevne potne neloge( kaj mora biti na njih nujno izpolnjeno)?

Lepo bi vas prosil za pomoč oziroma vaše odgovore.

LP
Cepar

ari
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 146
Pridružen: 24 Avg 2005, 13:23

Odgovor Napisal/-a ari » 28 Okt 2005, 19:49

Odprl si s.p. želim ti da bi dobro posloval. Če pa o stroških in računovodstvu ne veš nič si poišči računovodjo ta ti bo vse razložil in ti naredil tudi obračun prispevkov in vse drugo, ker mislim da sam ne boš zmogel. To je samo dobronameren nasvet.
tara

Odgovori