Napake bivše računovodkinje


Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
racunalnik
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 330
Pridružen: 12 Maj 2005, 10:42

Napake bivše računovodkinje

Odgovor Napisal/-a racunalnik » 02 Mar 2006, 13:23

Zanima me, kaj se lahko naredi, če sem ugotovila, da je veliko napak bivše računovodkinje.Ali lahko podjetje računovodkinjo toži ali naj ji pošlje račun za napačno knjiženje?Vem, da se vsak človek zmoti, ampak to presega že vse meje!Kaj bi rekli inšpektorji, če bi to videli-ojoj!
Hvala za kakršen koli nasvet!

Zoris
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 440
Pridružen: 19 Apr 2005, 12:40

Odgovor Napisal/-a Zoris » 02 Mar 2006, 14:17

Vse je odvisno kakšna je bila sklenjena pogodba o odgovornosti za "takšne napake". V kolikor pa pogodba ni bila sklenjena, pa se je potrebno ravnat po Obligacijskem zakoniku. Vendar naročnik mora opozorit izvajalca na očitne napake in mu dat možnost in rok da napake odstrani in ga opozori, da v kolikor napak ne bo odpravil, da jih bo naročnik odpravil na račun izvajalca.
Vendar iz izkušenj lahko rečem, da morate poznati obe strani - tako naročnikovo kot izvajalčevo, razen če gre izključno za tipične šolske primere napak knjiženja (napačni konto, napačna stran knjiženja, itd).

Lp

racunalnik
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 330
Pridružen: 12 Maj 2005, 10:42

Odgovor Napisal/-a racunalnik » 02 Mar 2006, 14:29

Sklenjena je bila pogodba za opravljanje računovodskih storitev-bom pogledala, kaj so se takrat zmenili!
V glavnem pa gre res za tipične šolske napake-knjiženo pod napačnega kupca, fakture niso prenešene v glavno knjigo... Potem pa usklajuješ, pa ni nobene fakture, drugje pa so kr ene!
Hvala z odgovor!

DECO
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 549
Pridružen: 10 Feb 2006, 18:32

Odgovor Napisal/-a DECO » 05 Mar 2006, 14:20

Ni prijetno popravljati za drugimi, vsekakor pa preden ukrepaš, pomisli, ali ti nikdar pri knjiženju ne narediš nobene napake?
DECO

capa1
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 572
Pridružen: 27 Jan 2006, 10:05

Odgovor Napisal/-a capa1 » 06 Mar 2006, 10:06

Tudi jaz sem imela tak primer- veliko napak prejšnje računovodkinje. A sem jih sama skušala nekako spraviti v red in upala, da ne bo kakega inšpektorja (takrat bi verjetno res zatežila bivši računovodkinji) in se je vse dobro izteklo. Rekla ji nisem ničesar, saj je že to bilo hudo, da so jo zamenjali.

Pa tudi sama verjetno kdaj naredim kako napako, čeprav mislim, da jo ne. Če bi kdo za mano delal, bi jo sigurno našel. Tudi najboljši računovodje naredijo kdaj napako - najde jo inšpektor, čeprav delajo v najboljši veri.

Tako je to.
Napaka gor ali dol - v bodoče delaj ti dobro, pa bo. :mrgreen:

racunalnik
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 330
Pridružen: 12 Maj 2005, 10:42

Odgovor Napisal/-a racunalnik » 06 Mar 2006, 10:20

Saj vem:"Motiti se je človeško!"Mogoče me je zadnjič res držal, da bi kr njo poklicala, pa sem pomislila, da je bolje, da sama rešim, kot pa da še njo vpletam!
Pa najbrž je vse res, kar je napisala "capa1", da vsak naredi napako in nekdo jo bo moral popraviti-samo upam, da prej kot pa da jo najde inšpektor! :wink:

capa1
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 572
Pridružen: 27 Jan 2006, 10:05

Odgovor Napisal/-a capa1 » 07 Mar 2006, 08:54

Verjamem, da boš uspela. Če bi ti bilo vseeno, se o tem sploh ne bi sekirala. :nevem:

Lep dan in uspešno delo. :ploska:
Nataša

Odgovori