Višina prometa


Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
sonček
Novinec
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 20 Maj 2003, 13:02

Višina prometa

Odgovor Napisal/-a sonček » 18 Jul 2003, 09:47

Pozdravljeni.
Mi lahko prosim kdo pove, kako je s prekoračitvijo prometa 5 mio sit, in sicer me zanima sledeče:
Pred 20. tega meseca sem oddal prijavo na DURS za "zavezanost" DDV-ju, napisal datum zavezanosti 1.8., sedaj pa vidim, da bom že ta mesec kar krepko presegel 5 mio sit, če izdam še kakšen račun. Ali ga sploh lahko izdam ali moram počakat da dobim odločbo?
Ne bi rad kaj zamočil, če vprašam na DURS si že vnaprej mislim kakšen bo odgovor, če pa vprašam mojo računovodkinjo tudi vem kakšen bo odgovor - takšen kot ga bo dobila na DURS-u. DURS pa bo povedal tako, da bo njim prav, četudi bi se dalo kaj narediti čisto po črki zakona, pa vendar drugače kot oni pravijo. Ima kdo podobno izkušnjo?
Hvala!

Gost

Odgovor Napisal/-a Gost » 18 Jul 2003, 11:27

pravilo se račun izda takrat, ko je storitev opravljena. lahko se dogovorite, da daste da je storitev opravljena v čas pred izdajo odločbe dursa.

lep pozdrav

lili:oops:

sonček
Novinec
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 20 Maj 2003, 13:02

Odgovor Napisal/-a sonček » 18 Jul 2003, 12:20

Storitev bo opravljena očitno pred odločbo, tudi račun bi rad izdal takrat, vendar bom s tem prekoračil 5 mio sit prometa. Ali sploh smem prekoračiti to mejo?

bojana
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 144
Pridružen: 20 Jun 2003, 07:34
Kraj: Slovenia
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a bojana » 18 Jul 2003, 20:39

Po pravilih se račun izda po opravljeni storitvi. Vi se pravočasno ukrepali in oddali prijavo na DURS. Tako ali tako zelo dolgo traja da izdajo odločbo in od datuma izdaje odločbe velja pravilo da izstavite račun z DDV-jem, prej ga ne morete ker niste davčni zavezanec.
Mislim, da bi jaz vseeno vprašala na DURS za mnenje ali pa kar svojo računovodkinjo (saj ji plačujete)pa vam bo mogoče kaj več jasno.


Upam da bo kaj pomagalo,lep pozdrav :)

Odgovori