Najemnina za poslovni prostro?

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
Consiglieri
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 66
Pridružen: 14 Jan 2005, 07:42
Kraj: Slovenia

Najemnina za poslovni prostro?

Odgovor Napisal/-a Consiglieri » 29 Dec 2006, 09:54

Katero vrednost si lahko da s.p. v strošek plačane najemnine za poslovni prostor, katerega najemodajalec je fizična oseba bruto ali neto?

Bruto-40%normiranih stroškov=osnova za dohodnino, -25%=akontacija dohodnine, izplačilo najemodajalcu= bruto-akontacija dohodnine!!!

Po mojem mnenju gre v stroške s.p. bruto znesek???

Lepe praznike!
Kymco

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11746
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 29 Dec 2006, 10:42

Da, strošek je bruto znesek.
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

Consiglieri
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 66
Pridružen: 14 Jan 2005, 07:42
Kraj: Slovenia

Odgovor Napisal/-a Consiglieri » 29 Dec 2006, 10:54

Hvala in pozdrav v Bloke....
Kymco

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11746
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 29 Dec 2006, 11:12

Na Bloke :spomezik: ... prav lepo je danes. Lepo sončno vreme, malce sneženo ...

Predvsem zdravo leto 2007 želim!
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

baj
Novinec
Novinec
Prispevkov: 2
Pridružen: 05 Apr 2007, 23:12
Kraj: Ljubljana

Najemnina pri s.p.

Odgovor Napisal/-a baj » 06 Apr 2007, 00:00

Pozdravljeni!

Poslovni prostor za popoldanski s.p. imam dogovorjen v stanovanjski hiši oz. na naslovu, kjer ima lastnik nepremičnine že registriran s.p. z drugo dejavnostjo. Zaenkrat bi se najem glasil na fizično osebo (lastnika nepremičnine).

1. Ali je mogoče skleniti najemno pogodbo z njegovim s.p, tako da bi prihodek iz najemnine padel pod prihodek njegovega s.p., hkrati pa strošek mojega s.p?

2. Nobeden od naju ni zavezanec za DDV, ker gre v obeh primerih za manjše vsote. Najemodajalec ima visoke amortizacijske stroške (strojna oprema za njegovo dejavnost), ki na letni ravni včasih presegajo njegov prihodek. Ali bi v tem primeru prihodek od najema lahko šel za pokrivanje amortizacije?

3. Kako lahko uveljavljam stroške za sedež s.p., ki je na naslovu mojega stalnega bivališča (pisarniško delo) in kako tistega, kjer bi imel najet poslovni prostor za raziskovalno in razvojno dejavnost?

Najlepša hvala za vse odgovore - sem začetnik in iščem najbolj ugodne rešitve za obe strani.

Andrej

Odgovori