Plačevanje cestnine z abc

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
zlatko83
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 45
Pridružen: 20 Jan 2007, 15:19

Plačevanje cestnine z abc

Odgovor Napisal/-a zlatko83 » 08 Feb 2007, 13:25

Nabavil sem ABC tablico za brezgotovinsko plačevanje cestnine in sicer, preko osebne kreditne kartice. Edini dokumet o plačilu, ki ga dobim je izpisek porabe na mesečnem obračunu kreditne kartice, oziroma izpis prehodov z ABC kartico iz elektronskega portala DARS-a. Ti dokumenti mi ravno ne izgledajo, kot "verodostojni" računi. Pri plačevanju z gotovino sem za vsako plačilo prejel račun.
Zanima me, lahko elektronski izpis na portalu ABC uporabnikov uporabim kot dokazilo za povračilo stroškov službenega potovanja, oziroma moram od DARS-a zahtevat originalne račune (če jih ta sploh izdaja)?

DECO
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 549
Pridružen: 10 Feb 2006, 18:32

Odgovor Napisal/-a DECO » 08 Feb 2007, 14:26

Če je cestnina npr. iz Celja do Ljubljane, potrebujete dokaz, da ste bili v Ljubljani službeno, nato obračunu potnih stroškov priložite obračun DARSa in si v strošek lahko upoštevate tudi cestnino.
DECO

zlatko83
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 45
Pridružen: 20 Jan 2007, 15:19

Odgovor Napisal/-a zlatko83 » 08 Feb 2007, 14:43

In kakšen naj bo dokaz??? Ukvarjam se z gradbenim inžineringom. Kadar obiščem gradbišče, navadno opravim vpis v gradbeni dnevnik, torej naj kopiram gredbeni dnevnik in ga priložim? Dostikrat pa je lahko tudi navaden operatini sestanek, kjer se včasih niti ne vodi zapisnik?

DECO
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 549
Pridružen: 10 Feb 2006, 18:32

Odgovor Napisal/-a DECO » 08 Feb 2007, 15:13

Nimam izkušenj iz vaše dejavnosti, mislim pa, da bo dovolj, če na potni nalog napišete razlog službenega potovanja (npr. sestanek z...). Dobro bi bilo, če bi si v nek svoj rokovnik te zadeve vpisovali in bi ob morebitnem obisku inšpektorja to predložili. Moj primer: iskala sem stranke. V rokovnik sem vpisovala firmo, čas obiska ter na kratko rezultat pogovora. Na osnovi tega sem si upoštevala stroške cestnine ter potne stroške. Ob inšpekcijskem pregledu je bilo to dovolj.
DECO

pamps
Nadračunovodja
Nadračunovodja
Prispevkov: 1310
Pridružen: 15 Feb 2005, 16:13

Odgovor Napisal/-a pamps » 08 Feb 2007, 16:03

Tale članek http://racunovodja.com/mdokumenti/potni.asp vam bo v pomoč; našli boste tudi vse odgovore in rešitve, kako zagotoviti verodostojnost.

zlatko83
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 45
Pridružen: 20 Jan 2007, 15:19

Odgovor Napisal/-a zlatko83 » 08 Feb 2007, 16:16

Najlepša hvala za odgovore. Tudi v firmi, kjer sem bil prej zaposlen, smo delali na podoben način. Samo tam pač nisem odgovarjal za računovodske posle, ampak samo za svojo stroko. Sedaj pa kot s.p. odgovarjam za vse, tudi pravilno računovodstvo in to z mojim denarjem. Zato želim biti 110% prepričan, da je poslovanje pravilno. Hvala.

Odgovori