Bilance - ni podatkov


Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11746
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke
Kontakt:

Bilance - ni podatkov

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 05 Apr 2007, 11:50

Delam za stranko, ki je kot oseba solidna, kar sem tudi preveril pri znancih, ko jo poznajo. Zalomilo pa se mije, ko me je prosil, da naj mu napavim zaključni račun. Lanko leto mu je po njegovem pripovedovanju, sicer z zamudo, to napravila neka računovodkinja. že na AJPES-su sem dobil podatek, da za lansko leto bilance niso bile oddane, a z referentko sva domnevala, da je pač oddal z zamudo, po sami obdelavi. Ko sem kontaktiral z omenjeno računovodkinjo, pa sem spoznal, da je imela že lani take težave kot jih imam jaz - ni dobila podatkov za nazaj.

predvidevam (moje osebno mnenje), da podatkov ne more dobit, ker mu jih nekdo noče dati. Je ravnokar ločena oseba in mogoče sta imela z bivšo partnerko firmo skupaj, tako da mu ta ne posreduje podatkov. Tedanji ačunovodski servisbi tu izključil.

Ker ima oseba namen nadaljevati posel brž ko se zasebne stari uredijo, bi rad le nekako ujel dogajanje - a je mogoče možnost, da bi dobil bilance mogoče na AJPES-u?

Hvala za vsak namig!
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

marga
Novinec
Novinec
Prispevkov: 3
Pridružen: 13 Mar 2007, 01:01
Kraj: gorenjska

bilance za leto 2005

Odgovor Napisal/-a marga » 05 Apr 2007, 12:18

Vsak registriran uporabnik lahko na Ajpesu dobi vpogled v JOLP, kjer so bilance za pretekla leta, preprosto klikneš na oznako, navedeš podjejtje, ki si ga želiš ogledati.

lp

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11746
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 05 Apr 2007, 12:47

Sem preveril na AJPES-u - tudi za nazaj ni podatkov, vsaj za leto 2005 ne. V kolikor jih ne bi bilo tudi za 2004, bi sledil izbris po zakonu. ker tega še ni, smatram, da za leto 2004 so. Svetoval mu bom, naj se obrne na svojega referenta na AJPES-u, da mu nekako "zmečkam" te bilance, kakrđne koli že bodo.
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

vita11
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 607
Pridružen: 03 Feb 2005, 05:41
Kraj: Slovenia

sp

Odgovor Napisal/-a vita11 » 05 Apr 2007, 13:05

Zdravo
Če mi posredujete podatke (naslov te firme) na ZS, bom preverila za nazaj, kako je s tem.

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11746
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 05 Apr 2007, 14:14

Slika
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11746
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 17 Apr 2007, 10:31

To je res "mečkanje". Imaš bilanco za leto 2004, nekaj podatkov za 2005 in capraviti moraš izkaz za 2006. Tu sem imel nekaj več oprijemljivega, a za verodostojnost izkazov ne moreš jamčit. Cil je le zadostiti zakonu o oddaji. Kaže, da je razumevanje pomena računovodenja pri nekaterih popolnoma zamegljeno in da je samemu sebi namen. Da bi izluščili kaj bi bilo pomembno tudi za njih, jim ni jasno. Tudi sam s svojimi argumenti se izgubljam. A ste imeli že takšne strenke? Sicer me čudi to, da je na svojem področju že dosegal zavidljive rezultate, vsaj kar se tiče inovativnosti.
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11746
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 17 Apr 2007, 10:32

To je res "mečkanje". Imaš bilanco za leto 2004, nekaj podatkov za 2005 in capraviti moraš izkaz za 2006. Tu sem imel nekaj več oprijemljivega, a za verodostojnost izkazov ne moreš jamčit. Cil je le zadostiti zakonu o oddaji. Kaže, da je razumevanje pomena računovodenja pri nekaterih popolnoma zamegljeno in da je samemu sebi namen. Da bi izluščili kaj bi bilo pomembno tudi za njih, jim ni jasno. Tudi sam s svojimi argumenti se izgubljam. A ste imeli že takšne strenke? Sicer me čudi to, da je na svojem področju že dosegal zavidljive rezultate, vsaj kar se tiče inovativnosti. Kljub temu, da tega ni veliko, ti vzame velika truda in časa. :spomezik:
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

Odgovori