Storitev tujina in DDV?


Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
DARE
Nov član
Nov član
Prispevkov: 17
Pridružen: 13 Jun 2003, 10:39

Storitev tujina in DDV?

Odgovor Napisal/-a DARE » 11 Avg 2003, 11:44

Za tujino zaračunavamo prevoz od nas v tujino na objekt,šped.str.in montažo na objektu v tujini. Zanima me točna klavzula na računu, ki označuje to navedeno storitev za oprostitev DDV. Jaz sem oz. bi napisala: na podlagi 31.čl.,odst.1,tč.2 in 17 čl.,ods.2, tč.1! Ali je tako pravilno in ali bi morala še kaj dodati? Lepo prosim za čimprejšnji odgovor oz. pomoč, ker se mi mudi. Hvala vsem!

Gorazd
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 148
Pridružen: 09 Apr 2003, 20:47
Kraj: Ptuj, Maribor, Slovenija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Gorazd » 11 Avg 2003, 17:44

Mi opravljamo prevoze v tujino in navedemo za oprostitve le 31/1/2 ZDDV za del poti prevožene v Sloveniji, za del poti prevožene v tujini pa nevedemo "neobdavčen promet-tujina".
K našim izstavljenim računom pa prilagamo tudi različno dokumentacijo, ki dokazuje, da je oprostitev obračuna DDV utemeljena.

Bi pa prosil, če ima kdo kaj več izkušenj glede teh dokazil (predvsem glede klavzul, ki se navajajo na carinskih idr.dokumentih, na podlagi katerih potem odločamo, ali je oprostitev upravičena).

Lep pozdrav,

Gorazd

febo
Računovodski mojster
Računovodski mojster
Prispevkov: 744
Pridružen: 12 Avg 2003, 10:48
Kraj: Pomurje

Odgovor Napisal/-a febo » 12 Avg 2003, 10:58

Izvozna storitev (prevoz in vse postranske storitve kot je špedicija) je na podlagi 2. točke 1. odstavka 31. člena oproščena DDV. Kot dokaz da je storitev opravljena zadostuje že potrjen CMR.Na računu se sklicujete samo na ta člen.
Uvozne storitve so obdavčene. Izjema je del poti po tujini ki je neobdavčen (in ne oproščen), na podlagi 2. točke 2. odstavka 17. člena.Po razlagi DURS, ker je to neobdavčen promet, se za njega ne uporablja ZDDV, zato ta člen ni obvezno navajati na računu. Vsak drugi člen je napačen.


nenad

Odgovori