Priloge k izplačilu plač po sodbi sodišča


Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
Zoris
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 440
Pridružen: 19 Apr 2005, 12:40

Priloge k izplačilu plač po sodbi sodišča

Odgovor Napisal/-a Zoris » 19 Dec 2007, 11:48

Pozdravljeni!

Ali mi mogoče lahko kdo pojasni. Referentka na DURS-u zahteva pri izplačilu plače po sodbi sodišča naslednje priloge:
- REK - 1 (normalno)
- obrazec davka na izplačane plače (kjer sem napisala, da delavec po posameznem mesecu ne presega prvega razreda po lestvici)
Sedaj pa za kontrolo zahteva še:

- kopijo sodbe sodišča in
- po posameznih mesecih izplačane zneske.

Glede na to, da za ti dve zahtevi prvič slišim, me zanima ali je to samovolja referentke. Žel mi ni vedela povedati na podlagi katerega člena lahko to zahteva.

Hvala in lep pozdrav vam želi
Zoris

slovan
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 7952
Pridružen: 11 Feb 2006, 17:10
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a slovan » 19 Dec 2007, 14:28

Zoris, najbolje se je obrniti direktno na vodjo izpostave DURS-a in se skupno dogovoriti, kaj je potrebno.

Res je, potrebno je priložiti sodbo sodišča, obračune plač po mesecih (lahko v exel-u), rekapitulacijo plač in REK-1 (in seveda obrazec davek na izplačane plače). Zakaj po mesecih: ker so izplačila za nazaj specifična, vse te podatke vnašajo v svoje programe o izplačanih plačah po mesecih/letih....

LP

Zoris
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 440
Pridružen: 19 Apr 2005, 12:40

Odgovor Napisal/-a Zoris » 19 Dec 2007, 21:04

V zvezi s tem izplačilom sem se pogovarjala na DURS-u že pred dvema mesecema (sedaj se ne spomim ali je bila to vodja in katera). Takrat mi je bilo rečeno tako kot sem naredila - na REK-1 napišem po sodbi sodišča in za davek na izplačane plače, če ne presegajo, napišemo izjavo.
Zato me je to presenetilo. Še posebej, ker vem za primer, kjer tega niso potrebovali predložiti. Še bolj pa me je presenetil odnos referentke, da ima pravico zahtevati pravilnost izračuna, oziroma dokaz, da je to res izplačilo po sodbi sodišča.

Dobro, če ji je za brati sodbe, ji bom pač le te posredovala in pa bruto po posameznem mesecu.

Hvala za vaše pojasnilo in lep večer še naprej vam želi
Zoris

Odgovori