obrazec S-6 in vpis od za obračun porodniške


Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
irenapoljka
Novinec
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 26 Apr 2003, 08:00

obrazec S-6 in vpis od za obračun porodniške

Odgovor Napisal/-a irenapoljka » 21 Avg 2003, 17:00

Na centru za soc. delo sem prejela obrazec kamor je potrebno vpisati podatke o plači za obračun porodniške. Zanima me naslednje: Ali se v ta obrazec vpise bruto plača (v mojem primeru 90% bolniška-saj sem bila v času nosečnosti na bolniški), ali mi mora le-to računovodkinja preračunati v 100% plačo katero bi prejela če bi bila na delu.namreč moja računovodkinja je vpisala bruto zneske bolniške katero sem prejemala.
Lep dan še naprej, irena

metalica
Računovodski mojster
Računovodski mojster
Prispevkov: 821
Pridružen: 05 Avg 2003, 15:37
Kraj: Slovenia

Odgovor Napisal/-a metalica » 22 Avg 2003, 08:18

Vpisuje se bruto plača in ne nadomestila. Računovodkinja je naredila napako. V obrazcu sta dva stolpca.
V enem se vpisuje plača, ki ste jo prejeli za redno delo v drugem pa preračunana plača za čas za katerega ste prejemali nadomestilo.
Če je bil v enem mesecu koriščen letni dopust primer 40 ur in bilniška primer 40 ur se mora za teh 8o ur preračunati kolikšna bi bila plača, če bi delali in se ta znesek vpiše v dugem stolpcu.
V vašem primeru je bolniška in je obvezno potrebno vpisati plačo, ki bi jo dobili če bi delali.
LP

irenapoljka
Novinec
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 26 Apr 2003, 08:00

Odgovor Napisal/-a irenapoljka » 22 Avg 2003, 08:24

pred seboj imam obrazec S-6 na katerem je le ena kolona za vpis podatkov. Zanima me še naslednje; zadnje štiri mesece sem bila na bolniški(rizična nosečnost), pred tem pa sem bila ostalih osem mesecev po kakšen teden na bolniški-mi mora računovodkinja tudi te znesek preračunati?

mitandem
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 39
Pridružen: 21 Avg 2003, 08:03
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mitandem » 22 Avg 2003, 09:29

Pri nas se preračuna vse na 100 % kot, da bi delala. Obrazci so pa verjetno različni za vsak center. Najbolje, da vprašate na vašem centru za socilano delo kako izpolniti obrazec. Porodniško računajo na osnovi tistih podatkov, ki jih dobijo, se pravi, če je nižje boste dobili tudi nižjo porodniško. Ponavadi to ne preverjajo.

Lep pozdrav, Irena

metalica
Računovodski mojster
Računovodski mojster
Prispevkov: 821
Pridružen: 05 Avg 2003, 15:37
Kraj: Slovenia

Odgovor Napisal/-a metalica » 22 Avg 2003, 09:40

Oblika obrazca ne sme vplivati na vsebino.
Kot sem že napisala, vpisuje se samo bruto plača in ne zneske nadomestil.Enako je za krajše bolniške tudi če je samo 7 ur je potrebno preračunati plačo / osnovna plača + dodatek za delovno dobo).
LP

tanjuša
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 40
Pridružen: 22 Maj 2003, 13:41
Kraj: Slovenia

Odgovor Napisal/-a tanjuša » 22 Avg 2003, 13:58

41. člen, 2. odstavek Zakona o starševskem varstvu in družinskih prejemkih jasno govori o tem, da je osnova za izračun porodniške ista kot je bila osnova za izračun bolniške, to se pravi tvoja bruto plača, kot če bi delala. Opozori računovodjo, da je naredila napako in istočano obvesti tudi center za socialno delo, da boš prinesla nove podatke.

Pa veliko veselja z malčkom.

Tanjuša

Odgovori