s.p. ter pokjninsko zavarovanje


Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
kaines
Novinec
Novinec
Prispevkov: 2
Pridružen: 17 Avg 2009, 14:31

s.p. ter pokjninsko zavarovanje

Odgovor Napisal/-a kaines »

lep pozdrav,

morda je ze bila tema na to debato, vendar jo zal nisem nasel.

nekje sem zasledil, da ni vec nujno, da se placuje pokojninsko zavarovanje, da je potrebno placevati samo obvezno zavarovanje, za samostojne podjetnike (vem da mi potem ne tece delovna doba)

ali mi zan kdo razloziti ali je to res in ce se to splaca opustiti in dajati denar kam drugje kakor pa drzavi.

hvala za odgovore.
Naty73
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 2483
Pridružen: 19 Maj 2005, 13:53
Kraj: Ljubljana okolica

Odgovor Napisal/-a Naty73 »

To pa ne bo držalo, prispevki so še vedno obvezni.
Naty

Če imava jabolki in si ju izmenjava, imava še vedno vsak eno jabolko. Če pa si izmenjava ideji, ima vsak po dve. (George Bernard Shaw)
Janina1
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 1824
Pridružen: 09 Nov 2005, 17:55

Odgovor Napisal/-a Janina1 »

Možnosti so, vendar le, če je imel s.p. zadnja 3 leta le toliko dobička, da je skupaj s plačanimi prispevki prišlo manj kot minimalna plača.
Objava članka v zadnjem Obrtniku-Poročevalcu, obstoja tudi brošura,ki jo dobite na Obrtno podjetniški zbornici, izdal ga je ZPIZ.


:szardi:
Lepo vas pozdravljam.




Bodi zmeren na vseh področjih, tudi v zmernosti. Oskar Wilde 8)
Odgovori