Službeni avto

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
hanca
Nov član
Nov član
Prispevkov: 12
Pridružen: 24 Sep 2007, 11:49

Službeni avto

Odgovor Napisal/-a hanca »

Pozdravljeni,
smo javni zavod. Zaposlena se vozi v službo in nazaj domov s službenim avtom, potnih stroškov ji ne plačujemo in s tem tudi prihranimo. Ali je potrebno za to obračunati zaposleni boniteto, je prevoz na delo in iz dela v času službe ali privatno?

Hvala in lep dopust

Patricija
MG
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 2241
Pridružen: 12 Jul 2005, 12:45
Kraj: Koper

Re: Službeni avto

Odgovor Napisal/-a MG »

Boniteta bi bila samo če bi ji hkrati izplačevali tudi stroške prihoda na delo. Seveda pod pogojem, da se res vozi samo v službo in domov in ne uporablja avtomabila tudi za ostale privat vožnje. V tem primeru pa je seveda tudi boniteta ( tudi če ima v pogodbi samo pravico uporabe avtomabila za privat vožnje pa je ne izkoristi )
orljek
Računovodski mojster
Računovodski mojster
Prispevkov: 842
Pridružen: 31 Avg 2009, 10:00

Re: Službeni avto

Odgovor Napisal/-a orljek »

Ste prepričani, da rabi avto samo za prihod na delo?
Če se to šteje samo za službeno rabo, mora voditi evidenco km, potni nalog ... lp
hanca
Nov član
Nov član
Prispevkov: 12
Pridružen: 24 Sep 2007, 11:49

Re: Službeni avto

Odgovor Napisal/-a hanca »

Da avto rabi samo za prihod in odhod na delo. Vodi evidenco km in ima potni nalog.

Lp

Patricija
malenka
Nov član
Nov član
Prispevkov: 20
Pridružen: 12 Jun 2009, 12:18

Re: Službeni avto

Odgovor Napisal/-a malenka »

Iz komentarja Zdoh tudi izhaja, da če zaposleni, ki uporablja službeno vozilo v zasebne namene, ne prejema povračila stroškov za prevoz na delo in z dela, se za znesek pripadajočega povračila stroškov, vendar največ do višine stroškov prevoza z javnim prevoznim sredstvom, osnova za boniteto lahko zmanjša, pod pogojem, da gorivo za zasebne vožnje plačuje delavec. ????
Odgovori