članarina OZ med porodniškim dopustom

Teme, ki jih ne morete uvrstiti drugam

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
katka
Nov član
Nov član
Prispevkov: 24
Pridružen: 12 Dec 2002, 21:06

članarina OZ med porodniškim dopustom

Odgovor Napisal/-a katka »

Zanima me, če kdo mogoče ve, kako je s članarino OZ za zavezanko, ki je celo leto na porodniškem dopustu. Za ta čas se ne pošilja obračuna prispevkov za socialno varnost na DURS.

lp Nika
bojana
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 144
Pridružen: 20 Jun 2003, 07:34
Kraj: Slovenia
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a bojana »

Naj gre zavezanka na OZ, sabo naj ima odločbo o porodniškem dopustu in jo bodo začasno oprostili plačevanja članarine. Tako je tudi ko je zavezanka na bolniški dalj časa. Za bolniško vem iz lastnih izkušenj kajti to bi lahko mi izkoristili pa nismo vedeli. Take podatke ponavadi izveš ko je že prepozno. Brez veze smo plačevali 1 leto članarino.
Upam da bo šlo.


lp, Bojana
adut
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 1968
Pridružen: 28 Jan 2003, 14:37

Odgovor Napisal/-a adut »

Če ima delavce, ki delajo naprej, bo morala članarino plačevati.
Sporočite, če vam bodo drugače odgovorili.
Mirjana
katka
Nov član
Nov član
Prispevkov: 24
Pridružen: 12 Dec 2002, 21:06

Odgovor Napisal/-a katka »

Zavezanka nima zaposlenih delavcev in je porodniško končala julija letos. Dobila je obvestilo za plačilo dolga DURS-u, kjer jo bremenijo članarino za celo leto cca 100.000. Do sedaj je niso nikoli opominjali, zato je "šlo mimo".

lp. Nika
Odgovori