dohodek iz drugega pogodbenega razmerja


Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
joli
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 45
Pridružen: 12 Okt 2004, 13:44
Kraj: Slovenia
Kontakt:

dohodek iz drugega pogodbenega razmerja

Odgovor Napisal/-a joli »

Prosim za pomoč:
Ali gre račun, na katerem piše : "DDV NI OBRAČUNAN NA PODLAGI 13/1 ČL. ZDDV, KER ZARAČUNANI DOHODEK IZHAJA IZ ODVISNEGA RAZMERJA" v davčno knjigo ali ne.
Da DDV-ja NI, mi je jasno, kaj pa znesek brez DDV-ja.

Upam, da je že kdo imel tak primer.

Hvala in lep dan želim.
LOTICA
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 2259
Pridružen: 05 Mar 2004, 12:22
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a LOTICA »

Odvisno razmerje je običajno, če si zaposlen. Kdo in zakaj vam je izstavil račun? Če je to mali davčni zavezanec, potem ne gre za odvisno razmerje, račun pa se tudi ne vnaša v davčne evidence. V tem primeru se navede 45.člen ZDDV.
13.člen 1.točka:Davčni zavezanec je vsaka oseba, ki kjerkoli neodvisno (samostojno) opravlja katerokoli dejavnost, ne glede na namen ali rezultat opravljanja dejavnosti.
:svprasaj:
joli
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 45
Pridružen: 12 Okt 2004, 13:44
Kraj: Slovenia
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a joli »

To je račun od avtorske agencije, katera izda račun za nekoga ki ni DDV zavezanec. Agencija pa je DDV zavezanec ampak po 13/1 čl. ne obračuna DDV-ja, zato mi ni šlo skupaj, ampak sem poklicala direktno na agencijo in dobila odgovor. Ravnati se moram na avtorja računa in ne na agencijo, tako da NE gre v DDV knjigo.

Vseeno vam hvala!
KAJ
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 565
Pridružen: 25 Mar 2004, 20:45

Odgovor Napisal/-a KAJ »

Lahko je tudi odvisno razmerje !? Res pa se mali davčni zavezanci ne vnašajo v knjigo.
Odgovori