dodatek


Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
pamps
Nadračunovodja
Nadračunovodja
Prispevkov: 1310
Pridružen: 15 Feb 2005, 16:13

dodatek

Odgovor Napisal/-a pamps »

Delavec je bil lani zaposlen v podjetju, ki mu je izplačevalo malo več kot minimalno plačo, letos ima drugega delodajalca. Žal se je ponesrečil in je že dlje časa v bolniškem staležu. Njegova bolniška znaša manj kot minimalna plača, in ker je drugače delavec več kot zadovoljiv, se je delodajalec odločil, da mu k bruto nadomestilu za bolniško odsotnost prišteje še 25.000,00 SIT bruto kot "dodatek".
Ali je teh 25.000,00 SIT in prisp.na to davčno priznan strošek?
pamps
Nadračunovodja
Nadračunovodja
Prispevkov: 1310
Pridružen: 15 Feb 2005, 16:13

Odgovor Napisal/-a pamps »

Kakšen namig, komentar, karkoli....
MG
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 2241
Pridružen: 12 Jul 2005, 12:45
Kraj: Koper

Odgovor Napisal/-a MG »

Kako je lepo slišati, da obstajajo tudi takšni delodajci. :ploska:

Po moje je to davčno priznan strošek. Saj ne rabite napisati, da je to dodatek ampak napišete stimulacija na osnovi preteklega dela , nagrada za mesec xy ( ali kaj podobnega ) izplačilo se lahko nanša na preseganje rezultatov v preteklosti in kot tako je davčno priznan strošek.

Ali ima še kdo kakšen komentar ?

Pozdrav vsem,

MG
pamps
Nadračunovodja
Nadračunovodja
Prispevkov: 1310
Pridružen: 15 Feb 2005, 16:13

Odgovor Napisal/-a pamps »

Hvala za namig, v to smer sploh nisem razmišljala. To bo to: nagrada za preseganje rezultatov v preteklosti. In verjetno je dobro, da imamo še kakšen sklep, utemeljitev?

Kar pa se tiče delodajalca: direktor je bil velike bitke, da je prišel do ekipe, ki ustreza. In delavce želi obdržati, seveda ne za vsako ceno, ampak plače so dobre in vsake toliko še kakšni priboljški. Niso vsi lastniki - direktorji oderuški izkoriščevalci ubogih delavcev; v mojih primerih je več takih primerov, ko delavci že kar preveč izkoriščajo to svojo zaščitenost po ZDR in kol.pogodbah.

Res hvala za tele namige!
Odgovori