ddv popravek

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
jasminagluglu
Novinec
Novinec
Prispevkov: 3
Pridružen: 02 Mar 2007, 10:24

ddv popravek

Odgovor Napisal/-a jasminagluglu »

Ugotovili smo, da smo pri obračunu DDV za 11/06 pri nabavah pozabili v kolono za nabavo OS pripisati znesek. Ta znesek je pravilno upoštevan pri vseh nabavah.
Kaj naj naredimo? Je dovolj samo na že poslanem obračunu narediti popravek? Prosim za pomoč. Hvala.
marea
Računovodski mojster
Računovodski mojster
Prispevkov: 875
Pridružen: 23 Feb 2006, 14:07

Odgovor Napisal/-a marea »

Pozdravljeni,

pri nas smo imeli tak primer in nam je naša referentka na DURSu povedala, da pošljemo popravljen obrazec za dotični mesec, ker se z zneskom davka nič ne spremeni.
Najbolje, da pokličete vašega referenta in vprašate.

Lp
marea
adm
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 53
Pridružen: 05 Dec 2006, 11:24

Odgovor Napisal/-a adm »

Pri nas pa smo=so založili račun iz EU za material. Račun datiran 06.06.06 (tuji dobavitelj nas je šele sedaj opozoril na manjkajoče plačilo). Seveda nismo obračunali DDV in tudi račun ni vključen v bilance 2006.
Kako rešiti problem?
Že v naprej hvala za nasvete.
gradbeništvo
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 581
Pridružen: 31 Jul 2003, 10:32
Kraj: Slovenia
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gradbeništvo »

Vsekakor pokličite na durs mislim, da vam bodo za davčno napoved dovolili popravek glede na to da ste šele oddali in da jih še niso obdelali. Prav tako storite za AJPES.
L.P. Lidija
Odgovori