stečaj-zaključna bilanca


Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
soro
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 70
Pridružen: 10 Avg 2004, 09:12
Kraj: Slovenia

stečaj-zaključna bilanca

Odgovor Napisal/-a soro »

Pozdravljeni,

stečajni je določil, da jaz pripravim zaključno bilanco (bs, ipi, in obračun davka od dobičak za ajpes in durs). Ogromno listin manjka, nekako sem lahko sestavila bs vendar se mi poraja vprašanje. Ker ni bilo inventure oz. popisa, in ni drugih listin o zalogi ne morem razknjižiti material - posledično vpliva na obračun davka in ipi. Kaj naj naredim? Ali je dovolj da priložim izjavo? Vprašala bi stečajni za navodilo, vendar je na dopustu od včeraj in je nedosegljiv, mene pa preganjajo roki!
Prosim za odgovor

p.s. - vso dokumentacijo dostavim stečajnemu, kaj pa podatki na računalniku - zapečem na cd in dostavim stečajnemu; lahko potem zbrišem na računalniku; saj meni ni potrebno te stvari hraniti, kajne?
lp sonja
Janina1
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 1824
Pridružen: 09 Nov 2005, 17:55

Odgovor Napisal/-a Janina1 »

Normalno je potrebno vse narediti kot ob zaključku poslovnega leta, najprej inventuro, popis zalog in potem zaključne račune. Vse morate imeti shranjeno vsaj na cd-ju in izpise dnevnikov ter kartice glavne knjige.

Lep dan.
Lepo vas pozdravljam.




Bodi zmeren na vseh področjih, tudi v zmernosti. Oskar Wilde 8)
Odgovori