Zavar.osnova-NUJNO

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
Gitara
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 605
Pridružen: 15 Dec 2005, 11:34

Zavar.osnova-NUJNO

Odgovor Napisal/-a Gitara »

Živjo!Ali še vedno velja da sešteješ prispevke iz leta 2007 + dobiček za razvrstitev v zavarovalno osnovo od katere bomo plačevali prispevke v letu 2008?
Hvala in LP
slovan
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 7956
Pridružen: 11 Feb 2006, 17:10
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a slovan »

Pravilnik ni spremenjen, zato ostajajo pravila ugotavljanja enaka kot so bila v letu 2007:
- zap. 9 obr. DOHDEJ, to pa je razlika med davčno priznanimi prihodki in odhodki;
+ obračunani prispevki za leto 2007 (ki so vpisani na prvi strani davčnega obračuna).

Zavarovalna osnova: do vključno 6.345,56 = minimalna plača (538,53 EUR) itd. Od nove osnove plačujete prispevke od naslednjega meseca od oddaje obračuna (oddaja marec = osnova za april/plačilo do 15. maja).

LP
Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11764
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke, Postojna
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik »

Tu je zbanega nekaj več o prispevkih s.p.-jev: http://racunovodja.com/bazaZnanja/index ... lne_osnove
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika
uni
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 1762
Pridružen: 12 Mar 2004, 20:29

Odgovor Napisal/-a uni »

Kako pa je pri normirancih- delam prvič, pa moram žal preveriti tudi "neumne" oz.jasne stbari-
če prav razmišljam, se ne glede na vse dobičke,prihodke... plačuje od minimalne pplače tudi za naslednje leto?
Pa še to bi vprašala kar vtu: ali mora normiranec oddati za konec leta 2007 še kaj, razen kar oddaja že itak mesečno in tromesečno? Do 31.3. ne odda nič, in tudi do 28.2.mu ni bilo treba-razmišljam prav ali sem kaj pozabila?
Informativni izračun dohodnine bo pa prejel predpizpolnjen tako kot ostale fizične osebe?
starči
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 1945
Pridružen: 13 Okt 2006, 09:28

Odgovor Napisal/-a starči »

[quote="uni"]Kako pa je pri normirancih- se ne glede na vse dobičke,prihodke... plačuje od minimalne pplače tudi za naslednje leto?

Razvrsti se (kot navadni sp) v razred po lestvici, samo da šele po dohodninski odločbi glede na dobiček - tukaj se prispevki ne prištejejo k dobičku!!!

Pa še to bi vprašala kar tu: ali mora normiranec oddati za konec leta 2007 še kaj, razen kar oddaja že itak mesečno in tromesečno? Do 31.3. ne odda nič, in tudi do 28.2.mu ni bilo treba-razmišljam prav ? ja

Informativni izračun dohodnine bo pa prejel predpizpolnjen tako kot ostale fizične osebe? Ja
lp
zakladničarka
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 379
Pridružen: 02 Sep 2005, 14:36
Kraj: Slovenija

Odgovor Napisal/-a zakladničarka »

Kako pa je, ko zasebnik ima izgubo v letu 2007? Ali še naprej plačuje prispevke na osnovi leta 2006?
Hvala!
starči
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 1945
Pridružen: 13 Okt 2006, 09:28

Odgovor Napisal/-a starči »

Od minimalne plače.
Odgovori