IZJAVA k davčnemu obračunu za s.p.


Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
kast
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 57
Pridružen: 26 Jul 2005, 10:37

IZJAVA k davčnemu obračunu za s.p.

Odgovor Napisal/-a kast »

Zanima me, ali se v prilogi 1 izjavo, da se ne prilaga podatke, ki so navedeni kot Priloga 3 in 4, ker so bili predoženi AJPESu, le označi s križcem ali je potrebno to izjavo posebej napisati in potrditi datum oddaje na Ajpes?

Sem že kar malo zmedena: če ima s.p. v letu 2005 izgubo, nima nobenih olajšav, potem ni potrebno nič drugega oddat na DURS kot Prilogo 1, kjer se označi še izjavo. Ali je to, to?

Hvala
vesnaj
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 66
Pridružen: 30 Mar 2004, 12:53
Kraj: Slovenia
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a vesnaj »

Dovolj je, če označite s križcem IZJAVA (da so podatki BPI in BS enaki tistim, kot ste jih oddali na AJPES) in ni potrebno dati pisne izjave posebaj.

Če ima s.p. poslovno izgubo in davčni dobiček, potem se mu poslovna izguba zmanja za plačilo davka, določite akontacijo dohodnine za leto 2006 in vse ostalo. Če ima davčno izgubo ni nobenega problema. Oddate prilogo ena, ni davčnih olajšav in določitve akontacij dohodnine za leto 2006.
:szardi:
2xt
DECO
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 549
Pridružen: 10 Feb 2006, 18:32

Odgovor Napisal/-a DECO »

Ali ni potrebno v prilogo 6 vpisati tudi izgubo iz leta 2005?
DECO
Odgovori